Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Edycja obrazu  >  Dyskretny urok retuszu – metamorfoza zdjęcia


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dyskretny urok retuszu – metamorfoza zdjęcia
Autor: Akademia EITCA
Żaden pomysł nie rodzi się w głowie jako od razu w pełni ukształtowana idea. Aby tchnąć w życie artystyczne wizje nie wystarczy tylko bujna wyobraźnia, tak samo ważne okazują się doświadczenie oraz opanowanie warsztatu fotograficznego... Jak je zdobyć?


Grafik komputerowy to w połowie artysta-wizjoner, a w połowie rzemieślnik doskonale obznajomiony z narzędziami swojej pracy. Zaawansowany program do obróbki zdjęć oddaje w ręce grafika władzę nad obrazem, którą ograniczyć może tylko wyobraźnia. Dzisiejsze programy graficzne pozwalają dokonywać niezliczonej liczby zmian, o jakich dawniejsi mistrzowie fotografii mogli tylko marzyć.


Wraz z nastaniem epoki aparatów cyfrowych wiele problemów związanych z obróbką klasycznej fotografii zostało rozwiązanych. Żmudny proces chemicznej korekty zdjęć zastąpiły zręczne palce komputerowego grafika. Analogowe aparaty znalazły swoich następców dzięki upowszechnieniu się cyfrowych lustrzanek. Narzędzia stosowane dawniej do retuszu zdjęć, takie jaki ołówek, igła, nożyk i gumka z pracowni fotograficznych przeniesione zostały do zaawansowanych programów graficznych. Komputerowa rewolucja rozpoczęła nowy rozdział w historii fotografii, zupełnie zmieniając nasze podejście do zastanej rzeczywistości. Zdjęcia okazały się skrywać więcej niż aurę wyjątkowej chwili. Przestały być tylko śladami przeszłych wydarzeń. Stały się narzędziem służącym zarówno do odtwarzania świata, jak i do jego dowolnego kreowania.


Mimo przemian w postrzeganiu fotografii jedna kwestia pozostała wciąż niezmienna – zdjęcie wymaga od fotografa wyczucia oraz doświadczenia. W niewprawnych palcach nawet najsprawniejsze narzędzia do obróbki fotografii mogą raczej zaszkodzić zdjęciu, zamiast uczynić je piękniejszym. Zdarza się, że ambicjom początkujących fotografów przeszkadzają bowiem trudności w obsłudze programów graficznych. Popularny Adobe Photoshop stanowi czasem wyzwanie, jakiemu trudno sprostać. Nie warto jednak poddawać się i ograniczać własnych możliwości do kilku prostych tricków. Zamiast trwonić czas na powolne poznawanie zasad działania programu, lepiej z pomocą specjalistycznego szkolenia zgłębić jego meandry.


Akademia EITCA/CG Grafika Komputerowa odsłania arkany wiedzy, która dotąd była dostępna nielicznym. Program szkolenia skierowany jest zarówno do osób zajmujących się profesjonalnie obróbką zdjęć oraz grafiką komputerową, jak i dla wszystkich tych, którzy pragną dopiero poznać świat wirtualnych możliwości graficznych. Akademia oferuje pakiet dziesięciu specjalistycznych szkoleń. Dzięki nim uczestnicy poznają metody zawansowanej obróbki grafiki rastowej oraz wektorowej. Dowiedzą się także jak wykorzystywać w pełni potencjał programów takich jak ilustrator, flash, Google, SketchUp, AutoCAD i Dreamweaver.


Ukończenie całego kursu pozwoli im uzyskać międzynarodowy certyfikat Akademii Grafiki Komputerowej (European IT Certification Academy - Computer Graphics). Umiejętności pozyskane podczas kursu mogą być wykorzystane zarówno w celach zarobkowych, artystycznych oraz w życiu prywatnym.


Akademia EITCA sprawnie łączy przyjemne z pożytecznym. W pełni wykorzystuje ona zalety metod e-learningu, dzięki czemu uczestnicy mogą brać udział w całym kursie znajdując się w dowolnym punkcie kraju, bez konieczności jakichkolwiek dojazdów. Takie rozwiązanie zwiększa komfort nauki i pozwala wyeliminować koszty wynajęcia sali oraz sprzętu. Pakiet kursów EITCA jest w 80% dofinansowany przez Unię Europejską.


Szkolenie z grafiki komputerowej to szansa na otwarcie nowych horyzontów i na poznanie granic własnej wyobraźni. Dzięki akademii EITCA każdy uczestnik kursu zacznie patrzeć na możliwości grafiki komputerowej i obróbki fotograficznej w nowy sposób, zyskując przy tym bezcenną wiedzę i przydatne doświadczenie.

Dla czytelników niniejszego artykułu przygotowaną specjalną ofertę pozwalającą na realizacje Akademii EITCA Grafika Komputerowa z 80% dofinansowaniem z funduszy EFRR. Aby skorzystać z obniżonego czesnego, należy zarejestrować się na poniższej stronie podając kod dofinansowania:

Kod dofinansowania: SFCGF

Więcej na studia.complearn.pl

Ilość miejsc z dofinasowaniem ze środków Unii Europejskiej jest ograniczona (dostępność miejsc można sprawdzić w formularzach rejestracyjnych na stronie każdego kierunku).

EITCA/CG Grafika Komputerowa
Całkowity koszt z dofinansowaniem 80%: 880 zł (bez dofinansowania 4400 zł)
zobacz program
zarejestruj się


Więcej o Akademii EITCA:
Akademia EITCA w Polsce to nie tylko szkolenia z zakresu grafiki komputerowej. Międzynarodowe Informatyczne Certyfikaty Kompetencyjne EITCA, wydawane przez Instytut EITCI w Brukseli można uzyskać na kierunkach:
Kluczowe Komptencje Informatyczne EITCA/KC: www.kluczowe-kompetencje.eitca.pl
Bezpieczeństwo Informatyczne EITCA/IS: www.bezpieczenstwo-informatyczne.eitca.pl
Informatyka Biznesowa EITCA/BI: www.informatyka-biznesowa.eitca.pl

Dołącz do nas na Facebooku
Zobacz video
www.complearn.pl www.eitca.pl www.eitci.org

Zobacz także:
Akademia Młodego Fotografa rusza we Wrocławiu!
Red Bull Illume 2013 – galeria zdjęć
Aparat, czy puszka sardynek? O nietypowych modelach aparatów
Brave Festival 2013: Podsumowanie
WYWIAD: Cardiff po zmroku w obiektywie Macieja Dakowicza
Digiscoping, czyli świat w dużym przybliżeniu
Plener – dokąd, kiedy i z czym?
9. edycja BZ WBK Press Foto rozstrzygnięta
Śląska Fotografia Prasowa 2012 - galeria nagrodzonych zdjęć
Wyniki konkursu Sony World Photography Awards 2013
Czarno-białe czy w kolorze?
Zdjęcia, które kłamią?
Walentynkowy poradnik fotograficzny
Rozbudź wyobraźnię, zrób zbliżenie
Finaliści Sony World Photography Awards 2013
WYWIAD: dzieci ze Sri Lanki w obiektywie Izy Urbaniak
World Press Photo - od narodzin do dnia dzisiejszego
Bądź futrografem, czyli o fotografowaniu zwierząt
Smakowite zdjęcia – poradnik fotografowania żywności
6 porad o tym, co i jak fotografować po ciemku
Patagonia – fotograficzna podróż marzeń
Kolor w fotografii – może pomóc!



Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.763s.