Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Piórko Wacom Inkling teraz kompatybilne z Adobe CS6


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Piórko Wacom Inkling teraz kompatybilne z Adobe CS6
Dodał: Przemysław Imieliński 28.11.2012
Firma zaktualizowała oprogramowanie cyfrowego piórka Inkling, dzięki czemu współpracuje ono za aplikacjami Adobe CS6 i Autodesk SketchBook Pro 6.


Wacom ogłosił dzisiaj, że Inkling – cyfrowe piórko do szkicowania, które pozwala użytkownikom pracować nad pomysłami na papierze i przekształcać je w formę cyfrową, wspiera oprogramowanie Adobe CS6 i Autodesk Sketch Book Pro 6. Aktualizacja jest dostępna na stronie Wacom Europe.

Piórko Wacom Inkling


Zaprojektowany do opracowywania wstępnych koncepcji i pomysłów powstałych w trakcie kreatywnych burz mózgów, Inkling stanowi pomoc pomiędzy szkicowaniem na zwykłych kartkach a cyfrowym rysowaniem na komputerze. Użytkownikom takim jak artyści, ilustratorzy czy graficy daje możliwość szkicowania prawdziwym tuszem na papierze, a po przeniesieniu projektów w świat cyfrowy, umożliwia dalszą pracę nad nimi przy pomocy komputera.
 
Cyfrowego pióra Inkling można używać na standardowym papierze czy w szkicowniku. Aby przenieść pracę z notatnika i zapisać ją w formie cyfrowej, wystarczy umieścić bezprzewodowy odbiornik na brzegu kartki zwracając uwagę na to, aby zapewnić odbiornikowi niezakłócone pole do obserwacji końcówki piórka. Rysik wykorzystuje opracowaną przez firmę Wacom technologię rozpoznawania siły nacisku (1024 poziomy czułości) w celu wykrycia jako mocno pióro jest przyciskane do papieru podczas szkicowania. Te różnice stopnia nacisku pojawiają się w wersji cyfrowej rysunku. Ponadto podczas szkicowania na kartce papieru Inkling tworzy warstwy, nad którymi można pracować już na komputerze.

Piórko Wacom Inkling


Kiedy szkic jest zakończony, odbiornik należy podłączyć do komputera za pomocą USB, aby przesłać pliki, które zostają zapisane w formie wektorowej lub jako mapa bitowa. Mogą one być otwierane za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania Inkling Sketch Manager, który służy do edytowania, usuwania lub dodawania warstw oraz zmiany formatów i przesyłania plików do edycji w kreatywnych aplikacjach takich jak Adobe Photoshop czy Illustrator CS6 (obydwa systemy operacyjne 32 bit i 64 bit) oraz Autodesk Sketchbook Pro 6. Ponadto pliki można zapisać jako JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG i PDF, jeśli chcemy do ich edycji użyć jeszcze innych aplikacji. Inkling wspomagany jest również przez system Mac OS 10.8.

Dla Klientów, którzy kupili już cyfrowe piórko Inkling lub chcą je niebawem kupić, Wacom przygotował nową wersję Inkling Sketch Manager 1.1. Aktualizacja jest dostępna do pobrania dla wszystkich zarejestrowanych Klientów firmy Wacom na www.wacom.eu.

Dostępność i cena
Cyfrowe piórko Inkling kosztuje 169,90 euro (z VAT) i jest od teraz dostępne za pośrednictwem partnerów firmy Wacom lub w sklepie internetowym Wacom eStore.

Zobacz także:
Spotkanie autorskie z fotografką Joanną Stogą
Nikon DSA-N1 i DSB-N1 – dwa adaptery do digiscopingu
Jak prowadzić działalność gospodarczą jako fotograf?
BenQ M33 – kamera Full HD do filmowania w nocy
Mini projektor Philips PicoPix 2055
Nasadka efektowa na zewnętrzne lampy błyskowe
BenQ GH650 - aparat z 26-krotnym zoomem optycznym
Canon EF 24-70 mm f/4L IS USM - najnowszy obiektyw z hybrydową stabilizacją obrazu
Eksperymenty z fotografią i grafiką - Wojciech Zamecznik Now
Wiem, co kupuję: monitor dla fotografa
Wiem, co kupuję: obiektyw - część III
Wiem, co kupuję: obiektyw - część II
Wiem, co kupuję: lampa błyskowa
Recenzja: Wacom Bamboo – piórkiem po zdjęciu
Wiem, co kupuję: karty pamięci
Wiem, co kupuję: statyw
Wiem, co kupuję: akumulatory i baterie
Wiem, co kupuję: stabilizacja obrazu
Wiem, co kupuję: wyświetlacz LCD
Wiem, co kupuję: obiektyw - część I

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.084s.