Speedlite 600EX-RT to wydajna lampa błyskowa z systemem pomiaru blasku TTL, zaprojektowana by wyjść naprzeciw potrzebom profesjonalistów. Dzięki możliwości radiowego wyzwalania oraz bezprzewodowego zarządzania fleszem za pomocą podczerwieni, fotografowie będą w stanie uzyskać jeszcze bardziej ekscytujący efekt z włączonymi lub wyłączonymi w aparacie ustawieniami oświetlania.
Użycie lampy 600EX-RT w trybie "master" lub najnowszego radiowego wyzwalacza ST-E3-RT pozwala na sterowanie nawet 15 lampami 600EX-RT na odległość do 30 m – oferując ogromne możliwości eksperymentowania z efektami i różnymi technikami oświetlenia.
Funkcja zdalnego bezprzewodowego wyzwalania pozwala zwalniać migawkę w lustrzankach cyfrowych EOS, współpracujących z lampą Speedlite 600EX-RT. Dzięki temu, użytkownicy mogą wykorzystać więcej ekstremalnych kątów fotografowania, uzyskując jeszcze bardziej kreatywne i niespodziewane rezultaty.
Fotografowane przedmioty znajdujące się w dużych odległościach, mogą także zostać doskonale oświetlone, a nawet w razie potrzeby odpowiednio wyeksponowane. Wszystko dzięki liczbie przewodniej podwyższonej aż do 60 m (ISO 100 przy 200mm), a także wyjątkowo szerokiemu zakresowi pokrycia ogniskowych obiektywów (od 20mm do nawet 200 mm). Podczas ujęć szerokokątnych dyfuzor może także zredukować długość ogniskowej do 14 mm, a obrotowa głowica pomoże stworzyć jeszcze doskonalszy, pozbawiony cieni efekt.
Dzięki panelowi odbijającemu światło, można uzyskać naturalny efekt blasku światła w oczach. To rozwiązanie idealne do tworzenia portretów. Dodatkowo, indywidualne opcje ustawień zapewniają większy zasięg poprzez użycie priorytetu liczby przewodniej. Daje to większą kreatywność oświetlania przedmiotu, tworząc nieco ciemniejszy obraz na krawędzi.
Podobnie jak jej poprzednik, Speedlite 600EX-RT przekazuje aparatowi ustawienia balansu bieli za pomocą gorącej stopki. Jednakże, aby jeszcze precyzyjniej zbalansować flesz i naturalne światło otoczenia, dodano adapter i dwa kolorowe filtry żelowe, które pomagają w dopasowaniu temperatury lampy i uzyskaniu naturalnego efektu podczas fotografowania z użyciem światła żarowego lub rtęciowego. Podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia, fotografujący mogą również skorzystać z oświetlenia wspomagającego AF. Pozwala to uzyskać dokładny autofokus z obiektywami o ogniskowej 28 mm lub większej i gwarantuje, że przedmiot zachowa ostrość, kiedy błyśnie lampa.
|
Transmiter ST-E3-RT |
Zaprojektowana z myślą o profesjonalnych fotografach, lampa błyskowa Speedlite 600EX-RT i wyzwalacz Speedlite Transmitter ST-E3-RT posiadają solidną, wodoodporną konstrukcję dopasowaną do aparatu EOS – 1D X, z wysokiej jakości wyświetlaczem LCD i przejrzystym menu, ułatwiającym indywidualny wybór ustawień oraz przełączenie trybu z normalnego na bezprzewodowy i odwrotnie.
Dla większej wygody użytkowania, Speedlite 600EX-RT zasilana jest przez 4 baterie typu AA/LR6 i oferuje szybki, cichy czas ładowania, co zapewnia fotografom komfort pracy i uzyskanie kreatywnych efektów oświetlenia w każdych warunkach.
Lampa błyskowa Speedlite 600EX-RT- Liczba przewodnia 60 (m, ISO 100 przy 200 mm)
- Radiowe wyzwalanie o zasięgu do 30m
- Obsługa do 15 lamp błyskowych jednocześnie
- Bezprzewodowa obsługa za pomocą podczerwieni
- Przycisk zdalnego wyzwalania
- Podnoszona i obracana głowica z ustawieniami zoomu
- Filtry korekcji balansu bieli
- Szybkie, ciche ładowanie
Transmiter ST-E3-RT- Zdalne wyzwalanie flesza
- Zakres na zewnątrz do 30m
- Obsługa do 15 lamp błyskowych jednocześnie
- Zdalne wyzwalanie aparatu
- Zabezpieczenia przed kurzem oraz wilgocią nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych
Strona producenta: www.canon.pl
Zobacz także:Zorza polarna – jak i kiedy fotografować światło północy?Jak fotografować w deszczu i mgle5 wskazówek dla fotografów na 2016 rokPanoramy w fotografii podróżniczejFotografia podróżnicza - porady na dobry początekNeutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowejMAKRO – kilka porad na dobry i... tani początekRajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii NikonaWiem, co kupuję: monitor dla fotografaKRAJOBRAZ – jak zauważyć i zrobić ciekawe zdjęcie?Portret w plenerze – praktyczny poradnik