Realizowany przez dwa lata projekt artystyczny to portret Paryża, w którym pary pochodzące z różnych kultur, religii i klas społecznych wstępują w związek małżeński. Wykonane przez Gérarda Uféras fotografie pokazują, jak ważna jest bliskość drugiego człowieka w naszym życiu i jak różnorodnie może być ona przeżywana. Z tej różnorodności płynie siła portretowanych par. Na 40 zdjęciach obrazujących w naturalny sposób poszczególne etapy formalizowania związków – od pierwszych spotkań, oświadczyn poprzez religijną lub świecką ceremonię zaślubin i jej celebrację we własnej tradycji – poznajemy osobiste historie poszczególnych osób oraz emocje, jakie wywołuje w nich tak ważny moment.
|
fot, Gerard Uferas |
–
Jako bank chcemy być blisko naszych klientów. Rozmawiamy z nimi o ich życiowych planach, towarzyszymy im i pomagamy w realizacji planów i marzeń. Bohaterowie zdjęć Uféras podejmują zobowiązania oparte na wzajemnym zaufaniu. My budujemy na zaufaniu nasze relacje z klientami, pracownikami – mówi Katarzyna Wojniak, dyrektor Pionu Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej w BNP Paribas Banku Polska.
Dla nas istotne są uchwycone na fotografiach Uféras emocje, takie jak miłość, radość, pasja, optymizm,
z którymi jako marka BNP Paribas się identyfikujemy – dodaje Katarzyna Wojniak.
|
fot, Gerard Uferas |
Gérard Uféras jest uznanym fotografem, którego prace znalazły się w kolekcji najważniejszych muzeów na świecie. Jego dorobek artystyczny prezentowany był w Maison Europeenne de la Photographie w 2009. Gérard Uféras to zwycięzca wielu konkursów fotograficznych m.in. Prix Medicis Hors les Murs (1990), World Press Photo (1997) i Grand Prix SCAM (1999). Od półtora roku partnerem artystycznym jego projektu "Paris d’Amour"
i organizatorem wystaw na świecie jest grupa BNP Paribas.
|
fot, Gerard Uferas |
Fotografie Gérarda Uféras będzie można oglądać na warszawskim Dworcu Centralnym w ramach wystaw Galerii Open, która jest inicjatorem przedsięwzięć artystycznych na wszystkich dworcach kolejowych PKP w Polsce. Ta otwarta i bezbiletowa przestrzeń została stworzona z myślą o niezależnych twórcach, którzy chcą pokazać szerokiej publiczności swoje prace. Prezentacja sztuki w przestrzeni publicznej dworców kolejowych jest próbą zatrzymania uwagi na zjawiskach ulotnych. To powrót do korzeni, do dworców, które mogą być – bo i kiedyś były – miejscem spotkań, w których zatrzymywał się czas, a nie tylko pociągi.
Wystawa jest dostępna dla publiczności od 13 lutego do 11 marca 2012 r. Wstęp na wystawę jest wolny.
Zobacz także:Jak fotografować w deszczu i mgle5 wskazówek dla fotografów na 2016 rokRelacja: Podstawy fotografii – kurs Akademii NikonaSony NEX – system nie tylko fotograficznyPanoramy w fotografii podróżniczejFotografia podróżnicza - porady na dobry początekNeutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowejMAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek