Nowe projektory SANYO PLC-WL2500A i PLC-WL2503A, które były prezentowane na targach Infocomm 2011 w Orlando, to dwa ultra szerokokątne modele wyposażone w nowatorskie oprogramowanie Crestron RoomView. Za jego pomocą administrator może z jednego, centralnego miejsca kontrolować i monitorować systemy multimedialne nawet w 250 pomieszczeniach. Projektory te są idealnymi urządzeniami do różnych zastosowań multimedialnych.
Model PLC-WL2503A wyposażony jest w interaktywne pióro. Obydwa modele zapewniają jasność obrazu do 2500 ANSI lumenów oraz mają wbudowane głośniki 10 W.
Ultraszerokokątne
Dzięki podstawowej rozdzielczości WXGA 1280 x 800 pikseli (format 16:10) obydwa projektory mogą być podłączane do szerokoekranowych laptopów i wykorzystywane do panoramicznych prezentacji. Wielkość obrazu jest regulowana w zakresie przekątnej od 152 do 279 cm (60-110 cali). PLC-WL2500A doskonale współpracuje ze wszystkimi modelami interaktywnych tablic, a interaktywne pióro modelu PLC-WL2503A pozwala zmienić zwykłą ścianę lub zwykły ekran w interaktywną tablicę.
Niewielki współczynnik projekcji (0.5:1) umożliwia wyświetlanie dużych obrazów z niewielkiej odległości. Na przykład obraz o przekątnej 203 cm (80 cali) można uzyskać już z odległości 86 cm od ekranu. Przy tak małej odległości od ekranu projekcyjnego prezenter nie jest oślepiany i nie rzuca na ekran irytujących cieni.
Zgodność z RoomView
Obydwa nowe projektory SANYO są wyposażone w Crestron RoomView. Jest to pierwsze oprogramowanie, które umożliwia centralne kontrolowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym kilku systemów multimedialnych przez sieć LAN — nawet w 250 pomieszczeniach jednocześnie. Jeden administrator może kontrolować i monitorować wszystkie urządzenia audio i wideo w całym złożonym budynku — na przykład stan pracy zintegrowanych projektorów PLC-WL2500A i PLC-WL2503A przez połączenie LAN.
Ulepszone funkcje interaktywne
Wbudowana kamera i interaktywne pióro umożliwiają tworzenie znacznie bardziej interesujących prezentacji przez dodawanie własnych uwag na ekranie projekcyjnym. Kamera natychmiast odbiera sygnał w podczerwieni z pióra lub wskaźnika używanego do pisania lub rysowania na ekranie. Położenie interaktywnego pióra na ekranie kamera określa dzięki ustalonym punktom kalibracji, a do komputera PC dane te przesyłane są kablem USB. Pozwala to uatrakcyjnić zajęcia w szkołach i prezentacje biznesowe. Nowe programowanie interaktywne dostarczane z projektorami ma ulepszone funkcje i może być jeszcze bardziej użyteczne i prostsze w obsłudze.
Duża jasność obrazu i wbudowany głośnik 10 W
Lampa o mocy 230 W zapewnia jasność obrazu 2500 ANSI lumenów i umożliwia prowadzenie prezentacji doskonałej jakości nawet w jasnych pomieszczeniach. Obydwa projektory są dostarczane z wbudowanym głośnikiem 10 W, nie ma więc potrzeby podłączania głośnika zewnętrznego, co eliminuje koszty dodatkowego sprzętu i kłopotliwe okablowanie. Dzięki dużej jasności obrazu i głośnikowi obydwa modele idealnie nadają się do przenośnego wykorzystywania na konferencjach, spotkaniach, w szkołach i na uniwersytetach.
Dodatkowe funkcje ułatwiające prezentację
Nowe projektory SANYO są wyposażone w interfejs HDMI i gniazdo LAN. Filtr powietrza wymieniać trzeba nie częściej niż co 4.000 godzin pracy. To samo dotyczy lampy. Długi czas życia tych elementów zmniejsza koszty utrzymania i użytkowania. Zabezpieczenie kodem PIN, blokada klawiatury i gniazdo Kensington chronią projektor przed kradzieżą.
Funkcja MyLogo umożliwia wyświetlanie dowolnego obrazu w czasie nagrzewania się projektora.
Obydwa projektory dostępne będą w Polsce od sierpnia 2011 roku.
Strona producenta: www.sanyo.pl
Strona dystrybutora: www.vidis.pl
Cena: PLC-WL2500A – 4579 zł, PLC-WL2503A - 5999 zł
Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 1 rok (maks. 2000 godzin)
Zobacz także:FotoGeA.com – wakacyjny numer już w SieciNowy firmware dla Hasselblada H4D-60Nikon ViewNX 2.1.1 dla Mac OS XAF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2,8GPhase One Media Pro 1.0.1Photojojo iPhone SLR MountKenko-Tokina przejmuje COKIN-aLytro - nowa technologia, która zrewolucjonizuje branżę?Olympus TOUGH – historia podwodnaAF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G – pierwsze zdjęciaKRAJOBRAZ – jak zauważyć i zrobić ciekawe zdjęcie?Olympus TOUGH – twardziel dla najmłodszych (i nie tylko)Recenzja: "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii"Olympus TOUGH – aparaty inne niż wszystkieJasna optyka przydatna nie tylko zawodowcomPortret w plenerze – praktyczny poradnik