Zdjęcia sportowców w czasie największego wysiłku należą do najbardziej poruszających i spektakularnych. Z drugiej strony nie jest łatwo sfotografować biegaczy lub kolarzy, którzy w pędzie przekraczają linię mety, bądź wykadrować ostre ujęcie lekkoatlety lądującego na piasku po skoku w dal. Dzięki najnowszemu czujnikowi Hama na podczerwień, tego rodzaju zdjęcia będą mogli wykonywać nie tylko profesjonaliści. Niemiecki czujnik na podczerwień stanowi nowy element systemu DCC Remote Release System, który Hama opracowała kilka lat temu.
|
Hama – czujnik do zdjęć sportowych |
Korzystanie z systemu DCC jest niezwykle proste. Pierwszym krokiem jest podłączenie czujnika na podczerwień do kabla (Hama oferuje wersję krótką, bądź dłuższą, 5-metrową), który następnie podłączamy do aparatu. Kolejną czynnością jest ustawienie przekaźnika i odbiornika na tym samym poziomie. Pomiędzy urządzeniami znajduje się niewidzialna linia. Fotografowi pozostaje czekać, aż sportowiec przekroczy tę linię, co wyzwoli migawkę. Jeśli aparat będzie dobrze ustawiony, możemy być pewni, że uzyskamy idealnie wykadrowane i pełne emocji zdjęcie bez błędów wynikających ze spóźnionej, bądź zbyt szybkiej reakcji.
|
Hama – czujnik do zdjęć sportowych |
Przekaźnik i odbiornik stoją na stabilnych trójnogach, do których są przymocowane za pomocą śrubek. Odległość pomiędzy obydwoma urządzeniami zależy od warunków świetlnych i nie powinna przekraczać 5 metrów. Warto podkreślić, że nowy czujnik Hama na podczerwień może być używany zarówno do pojedynczego zdjęcia, jak również zdjęć seryjnych. System współpracuje z aparatami takich marek, jak: Canon, Fujifilm, Konica-Minolta, Kodak, Leica, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Samsung oraz Sony.
Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Hama nie podała daty wprowadzenia czujnika na podczerwień na polski rynek.
Strona producenta: www.hama.pl
Zobacz także:Kingston USB 3.0 Media ReaderKenko Variable NDX – regulowany filtr neutralnie szaryNowa wersja Microsoft Camera Codec PackOlympus SP-810UZ Ultra Zoom - nic nie znajdzie się bliżejWizjer elektroniczny Olympus VF-3 – tym razem oficjalnieRDF8 – multiczytnik kart na USB 3.0 od TRANSCENDaWiem, co kupuję: monitor dla fotografaOlympus TOUGH – historia podwodnaAF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G – pierwsze zdjęciaKRAJOBRAZ – jak zauważyć i zrobić ciekawe zdjęcie?Jasna optyka przydatna nie tylko zawodowcom