Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  FORIS FS2332 – nowy monitor EIZO


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FORIS FS2332 – nowy monitor EIZO
Dodał: Marcin Pawlak 21.06.2011
FS2332 to 23-calowy monitor o pełnej rozdzielczości HD. Kierowany jest na rynek domowy, zastosowano w nim szereg funkcji, które mają wpływ na komfort grania, oglądania filmów, czytania ebooków oraz zwiększających precyzję kolorystyczną, cenną niezwykle w edycji foto.


Nowy FORIS posiada wysokiej klasy panel IPS z podświetleniem LED. Jego zaletą są bardzo szerokie kąty widzenia – 178° zarówno w poziomie, jak i pionie. W efekcie, zmiana kolorów jest minimalna i z urządzenia może korzystać wiele osób jednocześnie (np. oglądając filmy czy zdjęcia). Podświetlenie LED zgodne jest w pełni z bardzo restrykcyjnymi założeniami ekologicznymi realizowanymi przez EIZO – panel zużywa zaledwie 20W energii przy normalnym użytkowaniu, poza tym nie zawiera szkodliwych związków rtęci.
 
Urządzenie posiada dwa wejścia HDMI, jedno DVI-D (cyfrowe) i jedno D-Sub (analogowe), umożliwiające jednoczesne podłączenie nawet czterech urządzeń. Złącza HDMI mogą być wykorzystane do podłączenia odtwarzaczy Blu-ray, konsol do gier, aparatów cyfrowych i oczywiście komputerów.

EIZO Foris FS2332

W monitorze zastosowano po raz pierwszy nowe narzędzie opracowane przez EIZO, o nazwie Smart Resolution. Na bieżąco analizuje statyczne i dynamiczne obrazy pod kątem zakłóceń i rozmyć, a następnie reguluje je w taki sposób, aby wyglądały wyraźniej i bardziej naturalne. Narzędzie jest "smart" – czyli inteligentne, gdyż przetwarza tylko te obszary obrazu, które wymagają korekty. Na przykład na stronie internetowej, na której jest zarówno wideo, jak i tekst, Smart Resolution może określić, że tekst może zostać w takiej postaci, w jakiej jest, ale wideo należy wyostrzyć.
 
Monitor posiada 6 zdefiniowanych trybów wyświetlania obrazów, które gwarantują, że ustawienia kolorów będą optymalne dla poszczególnych aplikacji: Cinema, Paper, sRGB, Game oraz dwa tryby, których parametry może dowolnie określać użytkownik. Tryb Paper symuluje zadrukowaną kartkę i zapobiega zmęczeniu oczu podczas czytania e-booków czy wielostronicowej dokumentacji, dostosowując poziom czerni i redukując kontrast.
 
W trybie Game aktywowane są narzędzia Smart Resolution i Power Gamma. Power gamma stosuje specjalny poziom krzywej gamma do gier i innych animowanych obrazów, sprawiając, że gracz odbiera obrazy jako bardziej kontrastowe i trójwymiarowe. Inne funkcje optymalizujące wydajność monitora do gier, to czas reakcji 6 ms (szary-do-szarego) i współczynnik input lag mniejszy niż 1 klatka.
 
Każdy ze zdefiniowanych trybów może być przyporządkowany do konkretnej aplikacji, tak że po otwarciu programu ekran automatycznie dostosowuje się do wyświetlanej zawartości. Do tego celu służy dostarczana wraz z monitorem aplikacja ScreenManager Pro for LCD (DDC/CI). Dzięki programowi można dokonywać ustawień koloru monitora za pomocą klawiatury i myszy, zamiast menu OSD.
 
Z myślą o entuzjastach cyfrowej fotografii EIZO opracowało zestaw EasyPix 2, w skład którego wchodzi sensor optyczny oraz oprogramowanie. Wykorzystując to narzędzie można przeprowadzić w pełni sprzętową kalibrację urządzenia. EIZO EasyPix 2 może być wykorzystany do kalibracji jasności, temperatury kolorów oraz wartości krzywej gamma lub też do dopasowania jasności monitora do bieli papieru, na którym mają być drukowane zdjęcia, umożliwiając ich prawidłową ocenę wizualną już na ekranie monitora.
Urządzenie oferuje 10-bitową korekcję gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tabelę kolorów (Look-up table), z paletą ponad miliarda odcieni, z których dobierane są najwłaściwsze 16,7 mln., sprawiając, że obraz będzie gładszy, a gradacje kolorów płynniejsze.
 
Pierwsze egzemplarze FS2332 pojawią się w Polsce w sierpniu. Niestety jeszcze nie jest znana ich cena.
 
Dodatkowe funkcje:
  • pilot umożliwiający zdalny dostęp do funkcji OSD, takich jak wybór sygnału wejściowego, dostosowanie poziomu dźwięku, etc.
  • jasność 250 cd/m2, kontrast naturalny 1000:1 (1500:1 kontrast dynamiczny)
  • dwa wbudowane głośniki o mocy 0,5W oraz wyjście słuchawkowe
  • czujnik Auto EcoView, który sprawdza poziom otaczającego oświetlenia i na bieżąco utrzymuje jasność panelu na optymalnym poziomie
  • EcoView Index – wyświetla na ekranie poziom oszczędności uzyskanych z wykorzystaniem funkcji Auto EcoView
  • Zgodność z normami Energy Star 5.0 i TCO Displays 5.2
  • 5-letnia gwarancja obejmująca wszystkie elementy monitora i realizowana w systemie door-to-door


Strona producenta: www.eizo.pl

Zobacz także:
"Angel Dreams" Grzegorza Wełnickiego w Galerii Obok ZPAF
Firmware 04 dla Sony NEX-3 i NEX-5
Studium Fotografii ZPAF - zaczyna się nabór
BenQ MX660P – projektor długowieczny
Velbon Ultrek UT-43D – w sam raz dla podróżników
Nowy projektor SANYO PLC-WU3800
Lomography La Sardina - aparat zapuszkowany
DxO Optics Pro w wersji 6.6
DxO FilmPack po raz trzeci
Nowy firmware dla Fujifilm Finepix XP20, XP30 oraz Z90
PENTAX K-r w kolorach tęczy
Leica Oscar Barnack Award 2011 - znamy zwycięzców!
Fotografia z podróży - nowy warsztat Akademii Nikona
Recenzja: "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii"
Olympus TOUGH – aparaty inne niż wszystkie
Jasna optyka przydatna nie tylko zawodowcom
Portret w plenerze – praktyczny poradnik
O fotografowaniu na Grenlandii słów kilka
TEST: Nikon D5100 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.115s.