Czasami my w życiu wybieramy kierunki, czasami los wybiera je za nas. Dokąd zmierzamy, a dokąd dojść możemy, dokąd wiedzie nas życie, a dokąd chcielibyśmy dojść, dokąd dojdziemy, a gdzie nie chcielibyśmy znaleźć się nigdy?
|
Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic |
Prace Adama Wyżlica pokazują
skutki zażywania substancji narkotycznych: heroiny oraz substancji zwanych potocznie "dopalaczami". W opowieści fotograficznej przedstawia on proces jakiemu dobrowolnie poddają się młodzi ludzie. Na fotografiach widzimy młode dziewczyny wchodzące w dorosłe życie z nałogiem. Autor pokazuje skalę tego problemu, ich niepewność i cierpienie.
To jak łatwo w młodym wieku można zmarnować życie, gdyż tytułowa "zła podróż" doprowadza do śmierci.
|
Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic |
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 13.00–18.00,
wstęp bezpłatny.
O autorze
Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów Magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego dyplom w 2017 roku w pracowni fotografii prof. Hab. Janusza Połom oraz aneks w pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak oraz licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni Projektowania grafiki prof. Piotra Obarka).
|
Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic |
Malarz, Grafik, Fotograf, Rysownik, Rzeźbiarz
Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to
Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace.
W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana
"Ludziki". Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat "Rok Feliksa Nowowiejskiego" (2016) oraz w plenerach malarskich i fotograficznych.
Jest członkiem grup artystycznych: KPA "Sąsiedzi" działającego przy MOK Olsztyn (od 2014), Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Blur" (od 2015), Związku Plastyków Warmii i Mazur (od 2015), grupa artystyczna Solife’ys (od 2017).
|
Zdjęcie z wystawy ''Zła podróż'', fot. Adam Wyżlic |
Zobacz także:Pieniny okiem Marka RysiaWystawa "Misterium transgresji w skali szarości" Piotra DudakaWystawa "Stany splątane" Magdaleny AndrynowskiejWystawa Marzeny Wasikowskiej "Biosfera"Wystawa "Tryptyk Wschodni. Chiny, Tybet, Mongolia" w PAN Muzeum ZiemiDwie wystawy Ryszarda Karczmarskiego "Kamera w podróży" i "Drzewa"Wystawa zdjęć "Mara" Krzysztofa Ślachciaka w suwalskiej PAcamerzeWystawa "Inspirowane twórczością Leśmiana"Wystawa "Odmienne stany rzeczywistości"Wystawa "Metro by Ignacy50"Wystawa "Bielszy odcień bieli"Wystawa Pawła Opalińskiego "Requiem dla krajobrazu"