Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  TRAFO PLUG: IN PROJECT ROOM


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
TRAFO PLUG: IN PROJECT ROOM
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Szczecin
Lokalizacja: TRAFO Trafostacja Sztuki
Ulica: Świętego Ducha 4
Termin: 15.04.2016 – 15.05.2016
Godziny otwarcia: http://trafo.org/kontakt/kontakt/
Adres WWW: trafo.org
Wernisaż: 15 kwietnia

Praca dotyczy pragnienia poczucia obywatelskości i przynależności do kraju, do ziemi fizycznej, niezależnie od statusu prawnego. W działaniu tym realizuje się ono poprzez odtwarzanie rytuału i znaczenia naturalizacji. Idea inicjacji i zanurzenia w samą naturę miejsca jest przedstawiona jako seria zautomatyzowanych fizycznych zanurzeń. Poeta i performer Moheb Soliman, postać występująca w filmie, jest obywatelem egipskim urodzonym w Stanach Zjednoczonych, który wyemigrował do Kanady, aby studiować, pracować i żyć, ale nie był w stanie się tam osiedlić.

Naturalized


Moheb Soliman to, jak wspomniano, poeta i performer. Urodzony w Egipcie i wychowany na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Obecnie, po przeprowadzce z Kanady, mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota.

Naturalized


Dla mnie miejsce jest tak głębokim określeniem tożsamości jak rasa czy płeć – bardziej złożoną refleksją na temat tego gdzie, do czego i do kogo przynależę. W poprzedniej dekadzie moja praca dotyczyła tej kwestii i zagadnień z nią związanych, prezentowanych w formie interdyscyplinarnych realizacji w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie w różnych przestrzeniach, w ramach wystaw zbiorowych i festiwali. Mój poetycki performance ‘Habib Albi is… Not a Man’, o romansie, płci i arabsko-amerykańskiej tożsamości na Środkowym Zachodziew świetle 9/11 prezentowany był w określonych przestrzeniach w Nowym Jorku, Toronto i Montrealu, gdzie we wrześniu 2011 roku otwierał sezon w MAI (Montreal Arts Interculturels) 10-letniego krytycznego upamiętniania 9/11opowiada Moheb.

Naturalized


Na mój bieżący projekt Wielkie Jeziora w 2013 otrzymałem grant Naked Stages w Pillsbury House, a w 2014 uczestniczył on w festiwalu sztuki Northern Spark. W 2015 otrzymałem specjalne stypendium Fundacji Joyce’a, aby rozwijać ten projekt w skali regionalnej, okrążając wybrzeża pogranicza Wielkich Jezior i, współpracując z różnymi lokalnymi organizacjami. Efektem jest poezja, proza i obrazy, które staną się bazą innych interdyscyplinarnych prac. Brałem również udział w wielu tradycyjnych spotkaniach i wydarzeniach literackich, uczestniczyłem w rezydencjach takich instytucji, jak The Banff Center i Hill House, oraz byłem kuratorem i współorganizatorem pokazów, rezydencji i innych działań. Aktualnie pracuję dla arabskiej organizacji artystycznej Miznakontynuuje autor.

Naturalized


Wystawa Moheba Solimana stanowi kontynuację cyklu ‘W drodze’, realizowanego w ramach programu TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM i nawiązującego dialog ze wschodzącymi artystami z Ameryki Północnej. Wystawom, prezentującym prace wideo powstałe w ostatnich latach, towarzyszą wywiady z twórcami. Projekt zainicjowały The Broadbent Sisters, artystki pochodzące z Toronto, pracą ‘Clearing Spaces V’ (‘Oczyszczając Przestrzenie V’).

Kurator: Justyna Werbel

Zobacz także:
Dwie wystawy w Lublinie
Z niepewności w niepewność
Pejzaże Toskanii i Moraw
Wstyd we Wrocławiu
Półportret
"To, co trwałe" Tomasza Tomaszewskiego
Notatki z przypadków cielesnych
Hit The Łódź (Road)
Świadkowie czasów – fotografia w Austrii po 1945 roku
Nasze fascynacje



Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.78s.