Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Startuje Dziecięca Akademia Fotografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Startuje Dziecięca Akademia Fotografii
Dodał: Sebastian Kuniszewski 10.10.2008
Pod hasłem "Jak będę duży chciałbym zostać fotografem" rusza w Krakowie Dziecięca Akademia Fotografii. Zajęcia z maluchami odbędą się w dniach 5 listopada – 21 stycznia.


Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, a wszelkie zabawy doskonale ją rozbudzają oraz wpływają pozytywnie na ich koncentrację i aktywność. Nie ma lepszego sposobu na kształtowanie nowych umiejętności, które mają oddziaływanie na prawidłowy rozwój dziecka, niż wprowadzanie ich w rzeczywistość przy pomocy dobrej zabawy i w atmosferze radości. Dlatego też Krakowska Akademia Fotografii przygotowała specjalne warsztaty fotograficzne dla dzieciaków oraz ich rodziców – Dziecięca Akademię Fotografii.


Warsztaty mają na celu wprowadzenie dzieci w podstawowe zagadnienia fotografii zarówno analogowej jak i cyfrowej, jak również w poszczególne dziedziny fotografii tj. portret, autoportret, reportaż, martwa natura czy ilustracja. Warsztaty łączyć będą wiedzę teoretyczną (prezentacje, rozmowy) z zajęciami praktycznymi, zabawą i działaniami w grupie. Przez dziesięć kolejnych spotkań Anita Andrzejewska i Tomasz Pilichowski-Rango, fotograficy i ilustratorzy książek dla dzieci, wprowadzą dzieci w tajniki tej niezwykłej dziedziny sztuki.

Tematy kolejnych spotkań
1. Fotografia bezkamerowa:
a) luksogramy – próba samodzielnego stworzenia,
b) technika cliche-verre – wykonywanie kartek okolicznościowych,
c) rayogramy.
2. Camera obscura – próba samodzielnego skonstruowania.
3. Dzieci fotografują aparatami Sony – zajęcia ze specjalistami z firmy Sony, zapoznanie dzieci ze sprzętem, który zostanie im udostępniony na czas trwania warsztatów.
4. Fotografia rodzinna – tworzenie rodzinnego albumu, kolaż tworzony z materiałów z domowego archiwum.
5. Portret i autoportret – zapoznanie dzieci z różnymi formami fotografii portretowej i autoportretu w oparciu o przykłady fotografii m.in. Arnolda Newmana, Roberta Mapplethorpe, Lee Friedlandera. Dzieci samodzielnie wykonają portret lub autoportret i własnoręcznie go oprawiają.
6. Fotoreportaż uliczny – wspólne fotografowanie życia ulicy, zabawa w fotoreportera.
7. Komiks fotograficzny – dzieci tworzą komiks fotograficzny na podstawie wspólnie ustalonego scenariusza. Fotografia jako klatka filmowa.
8. Kalendarz na cztery pory roku – dzieci same wybierają i przetwarzają dowolne fotografie w metaforyczne reprezentacje pór roku
9. Cyfrowa obróbka obrazu – zapoznanie dzieci z fotografiami Ryszarda Horovitza oraz możliwościami fotografii cyfrowej, na koniec zabawa w stworzenie plakatu.
10. Makrofotografia – zabawa w odkrywanie detalu, tworzenie abstrakcyjnych obrazów z przedmiotów codziennych.


Całość kursu zostanie podsumowana wernisażem wspólnie wybranych prac, wykonanych podczas warsztatów. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia warsztatów oraz portfolio z własnymi fotografiami wydrukowanymi na profesjonalnych urządzeniach Epson.
 
Każde dziecko na czas warsztatów zostanie wyposażone w aparat fotograficzny firmy Sony oraz wszystkie inne materiały niezbędne do wykonania zadań. W tym samym czasie dla rodziców odbywać się będą zajęcia z zakresu jak profesjonalnie i niebanalnie fotografować swoje pociechy oraz ogólnych zagadnień fotografii tj. architektura, krajobraz, ruch, portret.

Czas trwania warsztatów: 10 spotkań x 2h, godz. 17:00-19:00
Termin: 5 listopad 2008 – 21 styczeń 2009
Miejsce: Krakowska Akademia Fotografii, Kraków ul. Krakusa 8
Całkowity koszt warsztatów: 550zł

Prowadzący:
Anita Andrzejewska (ur. 1970): zajmuje się fotografią, projektowaniem książek oraz ilustracją dla dzieci. Absolwentka Wydziału Grafiki Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha oraz aneks w pracowni fotografii prof. Zbigniewa Łagockiego pt. "Cytaty". Od 1997 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Za swoje prace była wielokrotnie nagradzana m.in. druga nagrodą w konkursie na Najlepszą Grafikę Roku (Kraków, 1996), pierwszą nagrodą w konkursie ilustracji dziecięcej Pro-Bolonia (Warszawa, 2001), nagrodą publiczności w konkursie ilustracji dziecięcej "Figures Futur" (Paryż, 2002), wyróżnieniem honorowym w konkursie na projekt fotograficzny (Santa Fe Center for Visual Arts, 2003). Swoje prace wystawiała na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Słowacji, Japonii, Danii, Włoszech, Niemczech. Mieszka i pracuje w Krakowie. (www.anitaandrzejewska.netlin.pl)
 
Andrzej Pilichowski-Rango (ur. 1967): zajmuje się fotografią oraz ilustracją książek dla dzieci. Absolwent Fili logii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca fotografii artystycznej i reklamowej w Studium Aranżacji wnętrz w Krakowie oraz wykładowca fotografii w "Galicyjskiej inicjatywie fotograficznej". Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie fotografii. Wystawiał w Polsce, Włoszech, Francji, Słowacji, Japonii. (www.pilichowskiragno.netlin.pl)

Więcej informacji: www.akademiakaf.pl

Zobacz także:
Intensywny kurs Photoshopa dla fotoamatorów
Wernisaż wystawy fotografii Pawła Żaka
Bajka fotograficzna "Fifi"
Zwycięzcy konkursu Wykluczone! 2008
Startuje World Press Photo 2009
"Europejczycy" okiem Cartier-Bressona
Konfigurator dla Photoshopa CS4
"Chorzów Dream" - symbole polskiej rozrywki
Fotografie i premiera kalendarza Amazonek
"National Geographic Kids"
Nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2009
Wystawa i spotkania z Ami Vitale
Olympus Jazz Nights
"Migawki" – spotkania z fotografią
Konkursu "Kultury na mojej ulicy" rozstrzygnięty
III Gliwicki Miesiąc Fotografii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.262s.