Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Chorzów Dream" - symbole polskiej rozrywki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Chorzów Dream" - symbole polskiej rozrywki
Dodał: Sebastian Kuniszewski 03.10.2008
4 października w krakowskiej Pauzie Tomasz Wiech przedstawi "Chorzów Dream" - mini leksykon symboli polskiej rozrywki. Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się 06.10.2008 o godz.18:00.


Tomasz Wiech w cyklu "Chorzów Dream" patrzy na chorzowski Park Rozrywki od strony jego nieożywionych mieszkańców. Fotografuje plastikowe postacie
robotów, socrealistyczne rzeźby górników, zwierzęta w zoo i betonowe
dinozaury. Wszystko, co na przestrzeni lat służyło i służy użytkownikom Parku rozrywce i zabawy. Pojedyncze ujęcia składają się w mini leksykon symboli polskiej rozrywki.

''Chorzów Dream'' fot. Tomasz Wiech

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka został założony z myślą o wypoczynku mieszkańców Śląska. Na miejsce budowy wybrano teren gdzie w latach pięćdziesiątych na kilometr kwadratowy ziemi spadało ok. 763 ton pyłów. Od początku projekt cieszył się ogromnym poparciem lokalnych mieszkańców, którzy aktywnie pomagali w jego budowie. W założeniu Park miał być idealnym miejscem rozrywki i rekreacji dla zmęczonych codzienną pracą górników i ich rodzin. Centralna część Parku została zaprojektowana, jako rezerwat leśny, wokół którego powstało Zoo, Wesołe Miasteczko, Rosarium, Hala wystawowa "Kapelusz", Stadion Śląski, Planetarium, Kąpielisko "Fala", korty tenisowe oraz restauracje.
 
Aktualnie złoty okres Parku przeminął i część obiektów popada w ruinę. Socrealistyczne rzeźby zaczyna pokrywać mech, z gigantycznych betonowych ciał dinozaurów wystają metalowe pręty a niedawno zapadła decyzja o likwidacji kultowej nizinnej kolejki liniowej ELKA. Obok dawnych obiektów rodzą się nowe, często tandetne kioski z zabawkami, gabinety strachu, ogródki piwne.

Tomasz Wiech rocznik 79, od czterech lat pracuje w krakowskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Z racji wykonywanego zawodu fotografuje wszystko, ale najbardziej lubi fotografować takie miejsca i sytuacje gdzie się pozornie nic nie dzieje. Zdobył kilka nagród w konkursach fotograficznych m.in. na Grand Press Photo, WBK Press Photo i Newsreportaż. Obecnie pracuje nad tym, aby wreszcie zrobić Zdjęcie Swojego Życia.

Miasto: Kraków
Lokalizacja: Pauza
Ulica: Floriańska 18/3 I piętro
Termin: 04.10.2008–07.11.2008
Wernisaż: 06.10.2008, godz. 18:00
Adres WWW: www.pauza.pl

Zobacz także:
Fotografie i premiera kalendarza Amazonek
Nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2009
Wystawa i spotkania z Ami Vitale
Wernisaż wystawy "Romowie wśród nas"
Olympus Jazz Nights
Wyniki Konkursu Fotografii Industrialnej "FOTO-PEIN"
"Migawki" – spotkania z fotografią
Konkurs Fotografii Górskiej rozstrzygnięty! (aktualizacja)
Konkursu "Kultury na mojej ulicy" rozstrzygnięty
III Gliwicki Miesiąc Fotografii

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.53s.