Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Rytuał zaczyna się w Afryce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rytuał zaczyna się w Afryce
Dodał: Sebastian Kuniszewski 03.07.2008
Warto zarezerwować sobie czas od 4 do 12 lipca. Zbliżający się wrocławski Brave Festival będzie świetną okazją do uczestnictwa w egzotycznych rytuałach i zrobienia niepowtarzalnych zdjęć. Portal Fotografuj.pl jest partnerem Festiwalu.


Brave Festival to impreza, która prezentuje ginące tradycje z całego świata. Jak mówi dyrektor artystyczny Grzegorz Bral: "to Festiwal ludzi odważnych, ludzi, którzy mówią, skąd pochodzą, jakie są ich wartości, tradycja i duchowość." Tegoroczną edycję zdominują artyści z Czarnego Lądu. Impreza odbywać się będzie pod hasłem "Rytuał zaczyna się w Afryce", a wszystko, co będzie można zobaczyć będzie jednocześnie widowiskiem i ceremonią.
 
Podobnie jak to miało miejsce podczas dwóch poprzednich edycji festiwalu, wszystkie wpływy z biletów zostaną przekazane na pomoc bezdomnym dzieciom z Tybetu.

Zachęcamy również do fotografowania wszelkich wydarzeń odbywających się podczas trwania Brave Festivalu oraz uczestnictwa w konkursie Fotografuj Non Stop.


Niepowtarzalny klimat nadchodzącego Brave Festivalu gwarantuje autentyczność tego, co będzie działo się na przed oczami widzów. Wielu z zaproszonych artystów do tej pory znało tylko swoja kulturę, nie opuszczało nigdy Czarnego Lądu, nie miało paszportów...
 
Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć tańce, rytuały, ceremonie i widowiska w wykonaniu członków plemion, takich jak Nuna czy Fula, obejrzeć mieszankę break dance z tradycyjnymi tańcami plemiennymi Ugandy, a także wziąć udział w warsztatach bębnów afrykańskich.

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Z Burkina Faso przyjadą zoomorficzne maski plemienia Nuna, zobaczymy, jak duch maski wciela się w tancerza i przemienia go. Wystąpi grupa tancerzy i pieśniarzy z plemienia Fula z Nigru, reprezentująca tradycję koczowniczo-pasterską, Nyerere Muheme Group z Tanzanii zaprezentują tradycyjną muzykę, którą dziś można usłyszeć w kościele, a która kiedyś towarzyszyła rytuałom obrzezania kobiet z plemienia Wagogo.

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Podczas Brave Festival będzie można zobaczyć również tradycje europejskie i azjatyckie. Wystąpi grupa Ahtar Sharif Arup Vale z Pakistanu, która od czterech pokoleń wykonuje tradycyjną muzykę 'qawwali'. Charakteryzująca się mistrzowskim polifonicznym stylem wokalnym korsykańska grupa A Filetta wykona sakralne i świeckie hymny. Pojawi się greckie przedstawienie Rinio Kyriazi, oparte na baśniach, kołysankach i lamentacjach. Będziemy mogli posłuchać też Kaushiki Chakrabarty, nazywanej "największym indyjskim żeńskim talentem wokalnym".

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Specjalnie na zaproszenie Brave Festival przyjedzie wraz z sześcioma tancerzami autor projektu Break Dance-Uganda, Abramz Tekya, który stworzył społeczny program bezpłatnej nauki tańca dla ugandyjskich dzieci ulicy. Zaprezentują oni mieszankę nowoczesnego stylu tańca – break dance i tradycyjnych tańców plemiennych Ugandy. Polskę reprezentować będzie wrocławski Teatr Pieśń Kozła ze spektaklem "Lacrimosa".

Z cyklu ''Maski'' fot. Magda Podsiadły

Podczas Festiwalu zaprezentujemy też obszerny blok filmowy, pokazujący ginące tradycje z całego świata. Wśród nich znajdzie się m.in. retrospektywa dokumentalisty Jeana Roucha. Ponadto w programie Brave Festival: warsztaty filmowe prowadzone przez Marię Zmarz-Koczanowicz, reżysera filmowego i artystę-plastyka oraz Adama Roambę, reżysera pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie zabraknie też warsztatów tańca break dance oraz warsztatów bębnów i tańców afrykańskich.

Więcej informacji oraz szczegółowy program Brave Festivalu: www.bravefestival.pl

Zobacz także:
"Maestro Fellini" – zdjęcia i pamiątki
Jacques-Yves Gucia - fotografie z Afryki
Litewska codzienność Pozerskisa
"Polacy na EURO 2008"
"Akt" Wacława Wantucha
Fotografuj Non Stop – do wygrania lustrzanki Nikon
Japonia lat trzydziestych XXw.
"MNY 05" Maćka Waszkiewicza
Laureaci VI Biennale Fotografii Artystycznej "Dziecko"
''Wenezuela codzienna'' - wernisaż wystawy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.837s.