Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy monitor multidotykowy FlexScan T1751


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy monitor multidotykowy FlexScan T1751
Dodał: Katarzyna Stodolska 09.12.2010
Na rynku polskim dostępny jest już kolejny 17'' monitor multidotykowy firmy EIZO, przeznaczony do zastosowań w medycynie, korporacjach i placówkach edukacyjnych.


FlexScan T1751 obsługuje funkcję wielodotykowości oferowaną przez Windows 7, dzięki czemu umożliwia intuicyjną obsługę aplikacji dwoma palcami - przez klikanie bezpośrednio w ekran, przewijanie, przeciąganie itp.

FlexScan T1751 jest drugim monitorem wielodotykowym oferowanym przez EIZO, pierwszym modelem był wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 23”, panoramiczny FlexScan T2351W. FlexScan T1751 idealnie nadaje się do zastosowań w szkołach i biznesie, gdzie preferowany jest mniejszy ekran o standardowych proporcjach 5:4. Monitor spełnia też najważniejsze standardy medyczne, w tym EN60601-1, UL60601-1 oraz CE Medical Device Directive, dzięki czemu znajdzie zastosowanie również w szpitalach czy przychodniach.

Monitor multidotykowy FlexScan T1751

FlexScan T1751 posiada panel VA o naturalnej rozdzielczości 1280 x 1024. Szerokie kąty widzenia w poziomie i pionie (178°) zapewniają, komfortowe patrzenie na ekran 2 osobom siedzącym koło siebie. Jasność monitora to 180 cd/m2 a współczynnik kontrastu wynosi 1500:1.

FlexScan T1751 będzie dostępny w całkowicie nowej obudowie z podstawą „LaidBack”, zaprojektowaną specjalnie dla monitorów wielodotykowych. Podstawa LaidBack jest skonstruowana w taki sposób, że dolna krawędź monitora spoczywa na blacie i może przyjąć sześć poziomów odchylenia w zakresie od 15° do 65°. Taka pozycja pozwala użytkownikowi w naturalny sposób patrzeć na ekran i wygodnie dotykać go.

Monitor multidotykowy FlexScan T1751

Panel dotykowy monitora FlexScan T1751 wykorzystuje technologię optycznego pozycjonowania, która umożliwia rozpoznanie dotyku ręki (również w rękawiczce) oraz piórka dotykowego. Odporna na zarysowania powierzchnia dotykowa jest wykonana ze wzmocnionego szkła o twardości 5,5 Moha. Gwarantuje to wytrzymałość pozwalającą na wykorzystanie tego modelu w szkołach, szpitalach i miejscach publicznych.

Cztery tryby pracy - EyeCare, Text, sRGB i tryb użytkownika - gwarantują właściwe ustawienia kolorów dla każdej aplikacji. Tryb EyeCare redukuje jasność do poziomu 3 cd/m2, aby zmniejszyć męczenie się oczu w pomieszczeniu o słabym oświetleniu lub całkiem go pozbawionym. Z pomocą dołączonego oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, określone tryby wyświetlania mogą zostać przypisane do poszczególnych aplikacji tak, aby po jej uruchomieniu monitor automatycznie przełączał się w najodpowiedniejszy tryb.

Czujnik umieszczony z przodu obudowy – Auto EcoView – mierzy poziom światła w pomieszczeniu i optymalizuje jasność ekranu tak, aby nigdy nie była ona zbyt wysoka lub niska. Funkcja EcoView Index wyświetla na ekranie informacje na temat poziomu oszczędzanej w danym momencie energii. Indeks ten jest powiązany między innymi z aktualnym poziomem jasności monitora.

Do zadań, w których odwzorowanie kolorów odgrywa kluczową rolę, FlexScan T1751 oferuje 10-bitową korekcję krzywej gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tablicę kolorów z paletą ponad miliarda kolorów, z których dobieranych jest 16,7 miliona najbardziej odpowiednich odcieni, zapewniając płynne wyświetlanie przejść tonalnych.

Dodatkowe funkcje:
- głośnik o mocy 0,5W i gniazdo słuchawkowe;
- współpraca z oprogramowaniem do zarządzania zużyciem energii - EIZO EcoView NET
- zgodność z normą Energy Star 5.0

Gwarancja: 3 lata, realizowana w systemie door-to-door
Cena: 4699 PLN netto dla użytkownika końcowego

Zobacz także:
Otwarcie wystawy Jacka Komorowskiego "Poszukiwania"
II Trienalle Fotografii Wałbrzyskiej
Podaruj prezent z Casio
Odlotowe warsztaty w Akademii Nikona z F-16 w akcji!
Lark FreeBook - siedmiocalowy czytnik książek i dokumentów
BenQ C1480 - smukły aparat zasilany dwoma bateriami AA
Świąteczna aukcja sztuki - wystawa przedaukcyjna
BenQ T1460 – czuły na dotyk aparat z funkcją ColorAccent i z HDR II
Tatry światłem malowane
Cyfrowa ciemnia z Tomaszem Tomaszewskim
D7000 - filmowanie według Nikona
Nikon D7000 - rozwiń skrzydła!
Wspólnie z Cyfrowe.pl polecamy prezenty dla fotoamatorów!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 4.265s.