Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Moviestar – uaktualnienie Adobe Flash Player ze standardem H.264


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Moviestar – uaktualnienie Adobe Flash Player ze standardem H.264
Dodał: Przemysław Imieliński 22.08.2007
Będący standardem branżowym kodek wideo otwiera drogę do telewizji wysokiej rozdzielczości i daje użytkownikom programu Adobe Flash Player szerszy wybór treści. Wykorzystywać go do prezentacji nagrań wideo będą mogli także użytkownicy niektórych aparatów cyfrowych.


Firma Adobe poinformowała o najnowszym uaktualnieniu oprogramowania Adobe Flash Player 9 (nazwa robocza Moviestar). Obejmuje ono obsługę standardu wideo H.264 (stosowanego w odtwarzaczach wideo wysokiej rozdzielczości Blu-Ray i HD-DVD oraz w niektórych aparatach cyfrowych) oraz dźwięku High Efficiency AAC (HE-AAC), a także rozszerzonego, pełnoekranowego odtwarzania wideo z przyspieszeniem sprzętowym, opartego na technologii wielordzeniowej. Udoskonalenia umożliwiają dostarczanie wideo o jakości telewizji HD i znakomitej jakości dźwięku za pośrednictwem popularnego programu Adobe Flash Player oraz rozszerzenie obsługi treści multimedialnych w oparciu o technologię Flash na komputerach biurkowych i urządzeniach powszechnego użytku przygotowanych do standardu H.264. Najnowsze uaktualnienie programu Adobe Flash Player 9 jest już dostępne do pobrania w wersji beta w serwisie Adobe Labs pod adresem labs.adobe.com.

Niezależny od systemu operacyjnego i kompatybilny z Creative Suite
Standard kodowania H.264 jest również dostępny w oprogramowaniu Adobe Premiere Pro i Adobe After Effects. Obecnie odtwarzanie w tym standardzie jest obsługiwane przez popularny program Adobe Flash Player, a będzie obsługiwane także przez środowisko Adobe Integrated Runtime (AIR) i aplikacje opracowane z wykorzystaniem oprogramowania Adobe AIR, w tym przez program Adobe Media Player. Adobe AIR to niezależne od systemu operacyjnego środowisko uruchomieniowe, które pozwala programistom wykorzystać swoje umiejętności do tworzenia i wdrażania aplikacji RIA działających bezpośrednio w systemie, bez użycia przeglądarki internetowej. Adobe Media Player wykorzystuje architekturę Flash nagrodzoną statuetką Emmy. Użytkownikom oferuje zaawansowane narzędzia do odtwarzania filmów, zaś wydawcom nowe możliwości dystrybucji i śledzenia treści oraz rozwoju działalności w oparciu o posiadane zasoby multimedialne.
 
"Celem firmy Adobe jest udostępnienie twórcom i programistom kompleksowego rozwiązania obejmującego pełny cykl pracy nad materiałem wideo lub multimedialnym, które po jednorazowym wyprodukowaniu tego materiału umożliwia wykorzystywanie go w wielu środowiskach dystrybucji i odtwarzania" – powiedział John Loiacono, wiceprezes działu rozwiązań dla twórców w firmie Adobe. "Wprowadzenie kodeka H.264, szeroko rozpowszechnionego standardu branżowego, w produktach Adobe Flash Player, Adobe AIR, w serii produktów Creative Suite oraz w najnowszym produkcie Adobe Media Player przyspieszy przepływ pracy u klientów, umożliwiając tworzenie i modyfikowanie wysokiej jakości treści wideo bez dodatkowych kosztów programowania".

Szerszy krąg użytkowników wideo
Treści przekazywane za pośrednictwem programu Adobe Flash Player docierają do przeszło 98% komputerów z dostępem do Internetu. Ponieważ Adobe wychodzi z technologią Flash poza przeglądarkę internetową, treści mogą być dostępne na różnych urządzeniach i użytkownicy mogą oglądać materiały wideo na wybranych przez siebie odtwarzaczach, w tym na najnowszym odtwarzaczu Adobe Media Player. Użytkownicy mogą także, za pomocą programu Adobe Flash Player, przesyłać strumieniowo własne treści, na przykład filmy opracowane w programie Adobe Premiere Elements, oraz odtwarzać filmy wideo na multimedialnych urządzeniach przenośnych.
Dzięki obsłudze przez Adobe Flash Player standardów H.264 i HE-AAC twórcy treści mogą obniżyć koszty kodowania danych oraz ich przygotowywania do dystrybucji, ponieważ standardy te są już zintegrowane w dotychczasowym przepływie pracy. Ponadto Adobe współpracuje z partnerami w dziedzinie kodowania materiałów wideo w celu rozszerzenia obsługi treści multimedialnych wykorzystujących technologię Flash w produktach już obsługujących te standardy.

Dostępność
Publiczna wersja beta uaktualnienia do programu Adobe Flash Player 9 (nazwa robocza Moviestar), zawierająca funkcje H.264 i HE-AAC, będzie jeszcze dziś dostępna do bezpłatnego pobrania w serwisie Adobe Labs pod adresem labs.adobe.com. Przewiduje się, że jesienią będzie dostępna wersja finalna w formie uaktualnienia. Demonstracje oprogramowania Adobe Flash Media Server i Adobe Flash Media Encoder z obsługą nowych kodeków będzie można zobaczyć podczas targów IBC 2007 na wystawie RAI i w centrum kongresowym RAI w Amsterdamie w dniach 7–11 września (Stanowisko 7.721) oraz ponownie na konferencji Adobe MAX w Chicago, która rozpocznie się 30 września 2007 roku.

Wersja beta Adobe Flash Player 9 z obsługą standardu H.264: labs.adobe.com

Zobacz także:
Sony Cyber-shot T200 i T70 – szerokoekranowe kompakty z funkcją Photo TV HD
Portfolio Server 8.5 zintegrowany z Adobe Creative Suite 3
JPEG XR (HD Photo) wchodzi w fazę standaryzacji!
Action! M25 – najmniejszy projektor Full HD na świecie
Adobe Lightroom 1.1 – nowe oblicze "cyfrowej ciemni"
Ukazał się drugi numer Adobe Magazine
BenQ SP830/831 – projektory HD z procesorem HQV
Adobe Camera RAW i DNG Converter, wersje 4.1
Adobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. III
Adobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. II
Adobe Lightroom – ciemnia cyfrowego fotografa, cz. I
Warsztat: Usuwanie koloru – konwersja fotografii do czerni i bieli
Adobe Photoshop: kadrowanie fotografii
Adobe Photoshop Elements 5.0 – uporządkuj, popraw i zaprezentuj swoje zdjęcia

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.868s.