Jest to pierwszy monitor 3D, z którego można korzystać bez specjalnych okularów z ekranem o naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD). Prace nad konstrukcją DuraVision FDF2301-3D prowadzone były we współpracy z Japońską Agencją Nauki i Technologii (JST Japan Science and Technology Agency) – publicznym ośrodkiem, którego celem jest promowanie współpracy między środowiskiem akademickim, a przemysłem. Badania stanowiły część projektu „Real Time Stereo SEM Develpoment”. Prace nad wyświetlaniem obrazu stereoskopowego w czasie rzeczywistym przez mikroskop elektronowy SEM (scanning elektron microscope) rozwiązały problemy występujące we wcześniejszych kolorowych modelach trójwymiarowych monitorów LCD, umożliwiając reprodukcję obrazów w jakości high-definition o niezwykłej głębi.
|
Monitor EIZO DuraVision 3D |
Kierunkowe podświetlenie zastosowane w modelu DuraVision FDF2301-3D generuje grafikę 3D wykorzystując
zjawisko paralaksy. Obrazy trójwymiarowe są widoczne „gołym okiem”, bez użycia dedykowanych okularów. Ponieważ nie ma również potrzeby przydzielania pikseli z matrycy LCD do każdego z generowanych obrazów oddzielnie, monitor może wykorzystać swoją pełną rozdzielczość HD do tworzenia realistycznych stereoskopowych obrazów o wyjątkowej głębi.
Co więcej, ponieważ ten sposób tworzenia obrazów docierających do prawego i lewego oka osoby patrzącej na monitor generowany jest przez źródło
światła LED monitora, efekt mory oraz prążkowania, które występują w innych technologiach 3D (wykorzystujące blokadę paralaksy lub dwuwypukłe soczewki), tu nie mają miejsca. W rezultacie, użytkownik może oglądać trójwymiarowe obrazy w jakości high-definition.
|
Monitor EIZO DuraVision 3D |
EIZO przewiduje, iż DuraVision FDF2301-3D będzie wykorzystywany z elektronowymi mikroskopami SEM oraz w urządzeniach kontroli półprzewodników w instytucjach akademickich oraz w sektorze prywatnym. DuraVision FDF2301-3D będzie dostępny na rynku w drugim kwartale 2011 roku. Niestety nie jest znana jego cena.
Więcej informacji: www.eizo.pl
Zobacz także:Adobe Print Utility - drukowanie bez zarządzania koloremGPS-owa aktualizacja dla Casio Exilim EX-H20GJasne plamy na filmach z Nikona D7000Capture One w wersji 6Firmware 1.4 dla LUMIX-a G VARIO HD 14–140 mm f/4.0–5.8 ASPH. MEGA O.I.S.Warsztaty fotograficzne Sigma ProCentrum w ToruniuPolacy częściej fotografują swoje starsze dzieciVoigtlander Nokton 25mm F0.95 z mocowaniem Micro 4/3Znamy już zwycięzców konkursu Jesień, ach to ty!Samyang 14 mm f/2,8 ED AS IF UMC z mocowaniem Samsung NXOdlotowe warsztaty w Akademii Nikona z F-16 w akcji!Warsztaty ABC fotografii w WSFotoNikon D7000 – lustrzanka to systemNikon D7000 - rozwiń skrzydła!Wspólnie z Cyfrowe.pl polecamy prezenty dla fotoamatorów!