Jakie są granice moralne – płynne czy stałe, czyli co wolno fotoreporterowi? Tabloidyzacja rzeczywistości powoduje ciągłą pogoń za dramatem, sensacją i skandalem, pękają kolejne granice tego co wolno pokazywać. Czy zdobywanie widza za wszelką cenę nie niszczy standardów moralnych w szerszym sensie?
Na te pytania odpowie
Maciek Nabrdalik, podczas spotkania w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną", realizowanym przez Fundację na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działającą przy Instytucie Dziennikarstwa UW. Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną to cykl 6 spotkań z wybitnymi polskimi fotoreporterami.
|
fot. Maciek Nabrdalik |
Kolejne "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną" odbędą się w Chłodna 25 o godz. 18.00:
5 września – Maciej Jeziorek, "Polowanie na bohaterów masowej wyobraźni"10 października – Agnieszka Rayss, "Odmieńcy, dzikusy i normalni – kim jest inny?" 7 listopada – Jan Brykczyński, "Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości" 5 grudnia – Włodzimierz Krzemiński, "Czy te zdjęcia mogą kłamać"
Dotychczas odbyło się spotkanie z Filipem Ćwikiem, laureatem World Press Photo "Prawda rzeczywistości a rzeczywistość medialne".
Ponadto
2 lipca (Chłodna 25, godz. 11.00-17.00) odbędzie się
Okrągły stół fotograficzny, gdzie wszyscy fotoreporterzy uczestniczący w projekcie będą czekać na portfolia fotografów-amatorów. Szczegóły: facebook.com/spotkaniazfotografia oraz
fotoreportaz.org.pl.
Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną – człowiek zanurzony w rzeczywistości".
Maciek Nabrdalik, rocznik ’80, swoją karierę rozpoczął w Stanach Zjednoczonych, gdzie fotografował dla lokalnych gazet i asystował przy sesjach fotograficznych dla światowych magazynów mody. W 2010 roku został przyjęty do VII Network. Pracował w Azji, USA i w wielu krajach Europy Zachodniej, ale najbardziej interesują go przemiany socjologiczne w Europie Wschodniej.
Więcej informacji: www.facebook.com fotoreportaz.org.pl
Zobacz także:Olympus TOUGH – twardziel dla najmłodszych (i nie tylko)Recenzja: "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii"Olympus TOUGH – aparaty inne niż wszystkieJasna optyka przydatna nie tylko zawodowcomPortret w plenerze – praktyczny poradnikO fotografowaniu na Grenlandii słów kilkaTEST: Nikon D5100 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe