Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  BenQ W1060 - projektor do kina domowego 1080p


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BenQ W1060 - projektor do kina domowego 1080p
Dodał: Katarzyna Stodolska 22.12.2011
Firma BenQ wprowadziła na rynek polski kolejną odsłonę, popularnego projektora dla kina domowego z serii „W” – model W1060. Projektor współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów.


W najnowszej wersji, projektor W1060 wykorzystuje technologię DLP oraz pełnym standardem Full HD i lepszymi parametrami obrazu, wydłużonym czasem pracy lampy, lepszym kontrastem, wbudowanym portem HDMI.
 
Projektor jest zgodny ze standardem Full HD – 1080p i pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (16:9). Został on wyposażony również w technologie Brilliant Color i UNISHAPE. Urządzenie oferuje teraz jasność 2.000 ANSI lumenów oraz kontrast 5.000:1. Bez konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów, współpracuje z szeroką gamą urządzeń od tradycyjnych magnetowidów VCR, po najnowsze konsole do gier, odtwarzacze HD DVD oraz Blu-ray.


Optymalne parametry
W BenQ W1060, obraz wyświetlany jest przez obiektyw o zmiennej ogniskowej: f:23.5mm (Wide) ~ 28.2mm (Tele). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA(640 x 480) to Full HD 1080p. Jest w pełni zgodny z systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Dodatkowo model posiada wbudowany dwa porty HDMI v 1.3. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 65 cm do 750 cm w palecie 1,07 miliarda kolorów. Współczynnik projekcji wynosi 56.8”@2 metry, oznacza to, że z odległości 2 metrów od ekranu obraz ma wymiar po przekątnej 142cm (58”). Lampa o mocy 190W zapewnia mu pracę 4.500/6.000 godzin (tryb Normal/Econo). System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. BenQ W1060 jest również cichy co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań domowych – generuje szumy własne na poziomie: 31dB (tryb normalny) i 28dB (tryb ekonomiczny).


Duża liczba portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Porty: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, HDMI v1.3 x 2, Component Video: RCA x 1, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite Video: RCA x 1, Stereo Mini Jack x 1, Głośnik: 10W x 1. Kontrola zdalna poprzez porty: USB, szeregowy – RS232. Projektor waży 3.6kg, wymiary 330 x 119.5 x 247mm.

Obraz najwyższej możliwej jakości
Projektor BenQ W1060 efektywnie wyświetla wielobarwne obrazy dzięki zastosowaniu 10-bitowej analizy obrazu, zamiast tradycyjnej analizy 8-bitowej. Dzięki temu tworzony, barwy obraz składa się z 1 miliarda kolorów i możliwych odcieni barw, zamiast 16 milionów tworzonych przy przetwarzaniu 8-bitowym.


Technologie w BenQ W1060
Projektor wyposażony jest w unikalną na rynku technologię UNISHAPE, która pozwala na tworzenie jasnego obrazu z wysoka głębią kolorów i wysokim kontrastem. Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepszą synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Dzięki temu uzyskano zwiększenie jasności o 40% i lepszego wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji. Technologia BrilliantColor™ wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Sugerowana cena detaliczna: 4.600 zł z VAT
Gwarancja 3 lata: (na lampę 12 miesięcy lub 2.000 godzin pracy), ewentualne naprawy w systemie door-to-door.

Zobacz także:
Zwycięzcy konkursu video dla wystawców CES 2012
Książki fotograficzne nominowane w plebiscycie Radiowego Domu Kultury
Zwycięzcy konkursu "Od zmierzchu do świtu''
Zdjęcia ze smakiem - Fotokulinaria dla blogerów
Panasonic udostępnił nową wersję oprogramowania dla aparatów Lumix GH2
4 lata gwarancji na kamery i aparaty Sony
Pełna wersja programu Capture NX 2.3.0
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona
TEST: Olympus PEN E-P3 - alternatywa dla lustrzanki
Sony Alpha SLT-A77: pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.963s.