Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Sztuka  >  Kalendarium  >  Fotosynteza


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa
Fotosynteza
Dodał: Błażej Organisty
Miasto: Wrocław
Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański”
Ulica: pl. bpa Nankiera 8
Termin: 17.03.2016 – 16.04.2016
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00
Adres WWW: www.okis.pl
Wernisaż: 17 marca 2016 o godz. 17.00

W dniach 17.03-16.04.2016 w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” we Wrocławiu, będzie można zobaczyć wystawę fotografii Marka Jana Karasia pt. „Fotosynteza”. Autor stworzył dzieła niezwykłe, bowiem obraz fotograficzny uwieczniony został na liściach. Wernisaż w czwartek, 17 marca, o godzinie 17.00.

Fotosynteza, Marek Karaś


Tak pisze artysta o swojej technice pracy: „Wykorzystuję właściwości chlorofilu reagującego na światło. Rozpoczynam od wyboru odpowiedniego liścia spośród tych, które znajduję w lesie, w parku, na skwerze miejskim, w ogrodzie. Liście drzew najlepiej zrywać w ciągu dnia przed południem. Te, zrywane na wiosnę, są szczególnie wrażliwe na światło słoneczne. Umieszczam pozytyw zdjęcia na liściu, a następnie dociskam szybą i eksponuję na słońcu przez kilka dni. Czas naświetlania uzależniony jest od rodzaju liścia, temperatury i pory roku. Obraz powstaje w czasie od trzech do trzydziestu dni w wyniku zatrzymania procesu fotosyntezy."

Fotosynteza, Marek Karaś


"Autor, stosując współczesną technologię fotograficzną, tworzy obraz przynależny do organizmów żywych. Powstały w wyniku czasochłonnego procesu wymagającego intuicji i wrażliwości artysty-eksperymentatora w połączeniu z doświadczeniem i precyzją rzemieślnika. Obraz, w którym światło i lśnienie, cień i kolor wciągają odbiorcę w subtelny dialog, rozbłyskującą skrytym porozumieniem rozmowę – artystyczny efekt „szlachetnego rękodzieła”– tak o sztuce Marka Jana Karasia pisze Maciej Beiersdorf.

Fotosynteza, Marek Karaś


Marek Jan Karaś urodził się w 1961 roku w Żorach. Fotografią zajmuje się od 1980 roku. Reprezentuje nurt fotografii kreacyjnej. Posługuje się technikami analogowej manipulacji obrazem fotograficznym. Poszukuje nowych środków wyrazu w fotografii. W swoich pracach podejmuje temat emanacji ludzkiego ciała i próby refleksji nad środowiskiem naturalnym. Członek ZPAF. Kurator plenerów i festiwali fotografii. Autor i uczestnik wystaw fotograficznych w kraju i za granicą.

Zobacz także:
Wystawa Piotra Cieśli
Wystawa inHUMAN
Majdan w obiektywie Jakuba Szymczuka
Dolny Śląsk – miasta i miasteczka
Na nowo. Warszawiacy 1945–55
Przejście Moniki Cichosz
Marylin Monroe we Wrocławiu
Sansara Nepal
Wystawa Czarne i Białe
Wspólna wystawa w Galerii Łakomscy
The Endless City



Powrót do listy
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.985s.