Dla wybranych szkół biorących udział w projekcie, Canon organizował
warsztaty filmowe ze specjalistami zajmującymi się reżyserią i montażem. Podczas tych spotkań młodzież uczyła się podstaw sztuki filmowej – obsługi sprzętu, kadrowania i planowania scen oraz elementów montażu.
–
To niezwykle motywujące móc patrzeć, jak młodzież kreatywnie podchodzi do społecznie ważnych tematów. Miłym zaskoczeniem był poziom artystyczny zgłoszonych prac – nadesłane materiały były bardzo profesjonalnie nakręcone i zmontowane, dlatego przyznanie nagród i wyróżnień nie było łatwe – przyznaje
Justyna Bartman, Sustainability Manager, Canon Polska.
Konkurs dla grup szkolnych
W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymali uczniowie
Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie za film pt. „Kwiaty Ochoty”. W opinii jury wideo zasłużyło na nagrodę „za kreatywny pomysł na połączenie historii ze współczesnością. Wielkie brawa za wykorzystanie inscenizowanych fotografii”.
Drugą nagrodę, „za świetne opanowanie trudnej techniki animacyjnej i zwrócenie uwagi na poważny problem społeczny” otrzymała grupa uczniów z
Zespołu Szkół nr 1 im. Melchiora Wańkowicza w Błoniu za materiał pt. „Zwierzęta to nie zabawki”.
|
To my tworzymy świat |
Trzecia nagroda powędrowała do uczniów
Gimnazjum nr 12 im. Górniczego Stanu w Rybniku za film pt. „Przebudzenie”. W ocenie jury uczniowie wykazali się „odwagą w pokazaniu trudnego problemu uzależnienia od gier wśród młodych ludzi”.
W konkursie dla grup szkolnych jury przyznało także
trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Gimnazjum Integracyjne im. Adama Mickiewicza w Łobzie za film pt. „Aero 30 z 1939”, Zespół Szkół nr 1 imienia Melchiora Wańkowicza w Błoniu za film „Babcia Kolejowa” oraz bydgoskie Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów za materiał pt. „Danka”.
Konkurs indywidulany
Konkurs indywidualny skierowany był do osób w wieku 18-26 lat, które nie zajmują się produkcją foto-wideo zawodowo. Laureatem pierwszej nagrody został
Bogusław Zdanowski za videocast pod tytułem „Moje Życie”, opowiadający o życiu młodego chłopaka, którego trudne warunki życiowe i przeciwności losu napędzają do działania i rozwoju. Jury doceniło film za wyjątkową szczerość przekazu oraz za koncepcję wizualną i konsekwencję w jej stosowaniu.
Druga nagroda trafiła do
Kamila Wędzichy za videocast „B O X I N G”. Wybór ten argumentowano następująco: „Doskonałe zdjęcia i niebanalna forma ich przedstawienia. Autorowi udało się zabrać nas na ring bokserski”.
W konkursie indywidulanym przyznano także
nagrodę specjalną od „Reżysera życia” Daniela Rusina oraz cztery wyróżnienia. Nagroda specjalna trafiła do Tomasza Kwiatkowskiego za videocast pod tytułem „Wyzwolenie”. Wyróżnienia otrzymali: Daniela Radecka za film „18,5”, Natalia Zyber za film „SKŁOT”, Remigiusz Borejko za film „Społecznie Skuteczni” oraz Paulina Piórkowska za materiał „Łobalanky” (wyróżnienie od operatora i warsztatowca Andrzeja Szypulskiego).
Wszystkie produkcje można zobaczyć na stronie: www.canon.pl
Zobacz także:Ikony Kobiecości we WrocławiuPolska fotografia we FrancjiSlajdy w LunieCzwartkowe WebinariumWernisaż w Bielsko-BiałejFoto – Pein 10Konkurs Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na ŚląskuKonkurs ''Wiosenny pejzaż'' rozstrzygnięty!III Photo Summer DayDyplomy 2016Trwa FotofestiwalWeekend z MFKKonkurs Fotografuj.pl – ostatni dzieńKonkurs ''Sport, ruch i akcja'' rozstrzygnięty!Konkurs na maj!Ruszył konkurs wideo PanasonicKonkurs X-RiteKonkurs ''Uroki zimy'' rozstrzygnięty!Sony wyróżnione w konkursie TIPA