Warsztaty skierowane są do studentów uczelni artystycznych i fotograficznych, fotografów, animatorów kultury, archiwistów, kuratorów oraz wszystkich osób które chcą pracować nad szeroko pojętymi publikacjami fotograficznymi.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 czerwca 2014
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do dnia 10 czerwca
formularza zgłoszeniowego wraz z
przykładem dotychczasowej działalności w postaci od 2 do 3 projektów (własne fotografie, koncepcja lub realizacja wystawy, projekty graficzne, opisane działania czy pomysły animacyjne) w plikach o łącznym rozmiarze nie większym niż 10 MB.
Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc jest ograniczona.
Podczas zajęć poznamy techniki pracy z fotografią, dowiemy się jak budować narrację fotograficzną, jak pracować z archiwalnymi zdjęciami oraz na co zwracać uwagę robiąc książki. Na zajęciach będziemy działać
„analogowo”, stworzymy makiety, używając gotowych materiałów archiwalnych, każdy z uczestników będzie miał możliwość także skorzystania z własnych fotografii, zbiorów czy obrazów.
Prowadzący, artyści o ogromnym doświadczeniu z zakresie działań na polu sztuk wizualnych i książki artystycznej, wprowadzą uczestników w problematykę pracy z obrazami o różnorodnym charakterze, materiałami, łączeniem zdjęć z tekstem, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Efektem warsztatów będzie wydawnictwo, w którym znajdą się prace powstałe podczas zajęć. Uczestnicy otrzymają
certyfikaty o odbyciu warsztatów.
Warsztaty będą okazją do poznania opracowywanych przez fundację zbiorów po fotografach: Tadeuszu Sumińskim, Marii Chrząszczowej i Wojciechu Zameczniku.
Siedziba Fundacji Archeologia Fotografii: ul. Andersa 13 (wejście obok klatki VII),
Warszawa
Zobacz także:"Jestem dziecięcą radością" – poradnik dla rodziców z okazji Dnia Dziecka"Silentium" - wernisaż wystawy Jolanty Rycerskiej10. jubileuszowa wystawa BZ WBK Press Foto 2014Znamy wyniki prestiżowego konkursu Leica Oskar Barnack Award 2014Krzysztof Miękus: Erwin Olaf – widok z doliny niesamowitości