Warsztat prowadzony przez
Magdę Hueckel – fotografkę teatralną (autorkę dokumentacji fotograficznych ponad stu spektakli teatralnych), artystkę wizualną, scenografkę i operatorkę – podzielony będzie na dwa weekendowe spotkania, z których pierwsze odbędzie się 24 kwietnia, a drugie kilka tygodni później. Na pierwszych zajęciach omówione zostaną ogólne zagadnienia dotyczące fotografii teatralnej, środki, z jakich korzysta teraz, z jakich korzystała w przeszłości oraz funkcje, jakie pełniła dawniej i obecnie. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się także, jak
budować serię zdjęć ze spektaklu i jakich błędów unikać.
Prowadząca opowie o współczesnych
strategiach fotograficznych, celach stojących przed fotografem i o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, pokazując teatr poprzez fotografię. Magda Hueckel wspólnie z uczestnikami warsztatu rozwijać będzie także zagadnienie „Styl spektaklu versus styl fotografii – jak je do siebie dopasować i czy w ogóle to robić?”.
|
KFT 2016 |
W trakcie zajęć omówione zostaną
portfolia przygotowane przez uczestników pod względem kompozycji poszczególnych obrazów, wyboru zdjęć, kolor korekcji (każda z osób biorących udział w warsztacie powinna przygotować na zajęcia 2-3 serie). Przygotowane podczas warsztatów zdjęcia z wybranych spektakli zostaną omówione na drugim spotkaniu warsztatowym, w trakcie którego uczestnicy popracują nad ich edycją i kompozycją oraz zastanowią się, jak wzmocnić ich przekaz.
Warsztat Magdy Hueckel jest pierwszym z szeregu wydarzeń towarzyszących
II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej (
www.fotografuj.pl), organizowanych w odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie poprzednią edycją Konkursu i ograniczoną ofertę inicjatyw dotyczących fotografii teatralnej. Organizatorem KFT jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Data pierwszego spotkania: 24.04.2016 godz. 10.00-15.00
Data drugiego spotkania: maj 2016
Zgłoszenia
Przesłanie jednego cyklu dokumentacyjnego z przedstawienia teatralnego (
maksymalnie 10 zdjęć) oraz najlepszych różnorodnych zdjęć teatralnych (max. 7 szt., przedstawienie, próby, sceny z życia teatru). W przypadku braku w portfolio cyklu dokumentacyjnego, przesłanie max 7 zdjęć z różnych spektakli również umożliwia udział w rekrutacji do warsztatu.
Wszystkie zdjęcia powinny być w formacie jpg, o dłuższym boku 1500 px, rozdzielczości 150 dpi, podpisane imieniem i nazwiskiem autora i kolejnym numerem zdjęcia (według wzoru Jan_Kowalski_1 lub Jan_Kowalski_seria_1). Ciężar załączników nie powinien przekraczać 15 MB.
Zgłoszenia należy wysyłać na adres:
mostrowska@instytut-teatralny.pl. Wyniki naboru ogłoszone zostaną
20 kwietnia.
Więcej informacji:
www.instytut-teatralny.pl
Więcej o KFT 2016:
www.fotografuj.pl
Zobacz także:Dziś wernisaż we WarszawieWiosenny pejzaż – konkurs Fotografuj.plWarsztaty w Rybniku"Po stronie natury" - ostatni dzień!Trwa 7. Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia SpojrzeniaPolacy wyróżnieni w konkursie SonyKonkurs ''Fotograficzne abstrakcje'' rozstrzygnięty!Na nowo warsztaty, spotkania, spaceryMarcowa odsłona konkursu OlympusaWarsztaty w Rybniku już za miesiąc!Konkurs Fotograficzny MiastoNa nowo. Warszawiacy 1945–55II edycja KFTWernisaż w WarszawieWarsztaty Śląskiego Okręgu ZPAF