Tradycyjnie studium ZPAF uczy fotografii od klasycznych, srebrowych podstaw po najnowsze techniki cyfrowe.
Zajęcia prowadzone są
w systemie wieczorowym (w godzinach 18–21), zwykle dwa razy w tygodniu oraz
w trybie zaocznym-weekendowym. Wykładowcami Studium Fotografii są wybitni twórcy, członkowie ZPAF, wykładowcy i pracownicy naukowi wyższych uczelni artystycznych.
Plan studium
Rok podstawowy nie wymaga żadnego przygotowania z zakresu fotografii. Uczy podstaw techniki zdjęciowej, materiałoznawstwa, kompozycji, oświetlenia i historii fotografii oraz praktycznych umiejętności pracy w ciemni i studiu na wysokim poziomie.
Rok warsztatowy przeznaczony jest dla absolwentów roku podstawowego i innych o zaawansowanej wiedzy z zakresu fotografii. Rozwija umiejętność podejmowania różnorodnych zadań fotograficznych inspirowanych
zajęciami w pracowniach autorskich znanych fotografików. Roczny cykl nauki na roku podstawowym i warsztatowym kończy samodzielnie przygotowywana przez słuchaczy Wystawa Doroczna w Starej Galerii ZPAF.
Rok dyplomowy (wyłącznie dla absolwentów roku warsztatowego) jest próbą znalezienia swojego miejsca w Fotografii poprzez
zindywidualizowany rozwój oraz przygotowanie, prezentację i publiczną obronę projektu autorskiego. Każdy z uczestników realizuje projekt pod opieką promotora wybranego z grona nie tylko wykładowców, ale także członków ZPAF. Absolwenci roku dyplomowego swoje projekty prezentują na wystawie w Starej Galerii ZPAF.
|
fot. Anna Fijałkowska |
Kursy w trybie zaocznym - weekendowym
Od tego roku, w związku z dużym zainteresowaniem osób spoza Warszawy Studium oferuje także
kursy w trybie zaocznym - weekendowym.
Przewidujemy
15 sesji sobotnio-niedzielnych wraz z ćwiczeniami. Zajęcia będą prowadzone w zakresie identycznym do studiów wieczorowych, które od ponad 10. lat cieszą się dużą popularnością i uznaniem. W trybie tym realizowany jest normalny program Studium. Słuchacze biorą udział w
plenerach Studium oraz
wystawie Dorocznej, czynnie uczestniczą w wydarzeniach artystycznych Związku, otwartych wykładach, prelekcjach, wernisażach. Mają także możliwość zadebiutowania na promowanych przez Studium innych wystawach.
Po spotkaniu zapraszamy na finisaż wystawy Macieja Kuszeli "Miasta i Ogrody". Będzie to okazja do spotkania i rozmowy z artystą, a także ostatnia możliwość zobaczenia wystawy prezentowanej w Starej Galerii ZPAF.
Spotkanie informacyjne: 26 sierpnia (piątek) godzina 17.00
Miejsce: Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8
Więcej informacji:
www.zpaf.waw.pl lub
studium@zpaf.pl
Zobacz także:Prace dyplomowe absolwentów ZPAFBatalia Napoleońska w Będominie - stwórz reportaż z bitwyZorka Project, PRZECIĘTNISilver Efex Pro 2 nagrodzone przez EISAEpson Stylus Photo R3000 – najlepszą europejską drukarką według EISARusza 8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły w Srebrnej GórzeTrwa konkurs ''Street photo - każdy ma swoją historię''Aparat cyfrowy PENTAX 645 nagrodzony przez EISA"Miasta i ogrody Macieja Kuszeli" w Starej Galerii ZPAFKlasyczne techniki ciemniowe – kurs ZPAF w Warszawie