Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sigma DP2s i DP1x – ulepszone modele aparatów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sigma DP2s i DP1x – ulepszone modele aparatów
Dodał: Sebastian Kuniszewski 23.02.2010
Wraz z nową lustrzanką SD15, Sigma zaprezentowała ulepszone modele dwóch, bardzo ciekawych aparatów kompaktowych DP2s i DP1x wyposażonych w stałoogniskowe obiektywy 24,2 mm f/2.8 i 16 mm f/4.


Na targach PMA, obok nowej lustrzanki Sigma SD15, japoński producent pokazał ulepszone modele dwóch, bardzo ciekawych aparatów kompaktowych DP2s i DP1x. Oba modele rejestrują obrazy za pomocą matrycy Foveon X3 o rozdzielczości 14 megapikseli (2652× 1768 pikseli, na trzech warstwach).
Sigma DP2s

Wyposażona w stałoogniskowy obiektyw 24,2 mm /f2.8 (41 mm po przeliczeniu dla pełnej klatki) Sigma DP2s doczekała się dwóch ulepszeń oraz lekkiego faceliftingu. W aparacie wykorzystano nowy algorytm autofokusa, który ma zapewnić szybsze ustawianie ostrości oraz dodano tryb oszczędzania energii. Zmieniony został też nieco wygląd tylnej części aparatu.

Sigma DP2s

O wiele więcej zmian wprowadzono w starszej konstrukcji, oznaczonej obecnie symbolem DP1x, sprawiając że oba aparaty z serii DP stały się z wyglądu niemal identyczne. Zasadniczą różnicą w konstrukcji pozostał stałoogniskowy obiektyw, który w tym przypadku oferuje ogniskową 16,6 mm i jasności f/4 (28 mm po przeliczeniu dla pełnej klatki).

Sigma DP1x

Nowością w modelu DP1x jest znany z aparatu DP2 procesor obrazu TRUE II (Three-layer Responsive Ultimate Engine), który pozwoli skrócić czas obróbki rejestrowanych obrazów oraz zastosować ulepszone algorytmy obsługujące mechanizm autofokusa oraz tryb oszczędzania energii. Zmieniona została również tylna ścianka aparatu – dodano przycisk Quick Set, a jej wygląd zaprojektowano tak, by wyglądała jak w modelu DP2s. Sigma DP1x ma rozmiary 113,x x 59,5 x 50,3 mm i podobnie jak model DP2s zapisuje zdjęcia w plikach JPG i RAW (format X3F).
 
Ceny aparatów oraz daty wprowadzenia do sprzedaży nie są jeszcze znane.

Strona producenta: www.sigma-foto.pl oraz www.sigma-photo.co.jp

Zobacz także:
Sigma SD15 – nowa lustrzanka z matrycą Foveon X3
Sigma 17–70 mm F2.8–4 DC Macro OS HSM dla lustrzanek Pentax i Sony
Nowy Olympus PEN E-PL1 – kolorowy i z lampą błyskową
Sigma 17–70 mm F2.8–4 DC Macro OS HSM – jasny, stabilizowany zoom nie tylko do makrofotografii
Oznaczenia obiektywów Sigma
Megapiksele, kolory i szumy - czyli wszystko o matrycach aparatów

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.802s.