Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  STAREMIASTOBAHNHOF - Wystawa Rodrigo Martí i Elli Tetrault


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

STAREMIASTOBAHNHOF - Wystawa Rodrigo Martí i Elli Tetrault
Dodał: Maciej Janik 16.07.2014
Artyści Rodrigo Martí i Ella Tetrault są rezydentami w PLUG IN: PROJECT ROOM od 1 do 19 lipca br. Ich projekt to wykonanie eksperymentu etnograficznego, polegającego na łączeniu i zespalaniu elementów pochodzących z osławionego berlińskiego klubu Berghain z przestrzenią centrum sztuki współczesnej TRAFO. Ich nieustannie ewoluująca instalacja będzie prezentowana do 31 sierpnia 2014 roku. Podróżując przez miesiąc między Berlinem i Szczecinem, artyści przedstawią swoje doświadczenia z czasu spędzonego pomiędzy tymi dwiema różnorakimi instytucjami i otworzą dyskusję o potencjalności zespolenia elementów ich ról kulturowych. Wykład-performance odbędzie się w sali głównej TRAFO w sobotę 19 lipca.


TRAFO PLUG IN: PROJECT ROOM to przestrzeń eksperymentalna w Trafostacji Sztuki dedykowana młodym artystom z Polski i z zagranicy. W założeniu program PLUG IN jest poświęcony badaniu twóczości wschodzących artystów.

Podstawowym celem jest także produkcja nowych dzieł sztuki i wspierane prezentacji rozmaitych dziedzin sztuki takich jak dźwięk, video art, performance, instalacja, rzeźba, fotografia i literatura.

Zarys programu:
W odstępach cyklicznych kolejni artyści są zapraszani do wykorzystania przestrzeni PLUG IN: PROJECT ROOM (270x 640 cm). Wernisaż towarzyszący otwarciu każdej z wystaw umożliwia publiczności bezpośredni kontakt z artystą oraz pozwala twórcy zakomunikować ideę swojego dzieła.

Jak dotąd w przestrzeni PLUG IN: PROJECT ROOM były prezentowane dwie wystawy: ‚Niech wam zdechnie wszystko, co kochacie!’ Marii Toboły (I edycja, 17 stycznia - 21 marca 2014) oraz ‚Dyplomaci’ Dimitri Karakostasa i Soni D’Argenzio (II edycja, 9 maja - 28 czerwca 2014). Drugiej odsłonie programu towarzyszyła międzynarodowa wystawa zinów oraz wydarzenie ‚Szczecin Zine Fest’.



Ella Tetrault
Interdyscyplinarna artystka działająca w kręgu sztuki społecznej (public-practice art), kuratorka i pisarka mieszkająca w Berlinie. Otrzymała tytuł magistra sztuki publicznej oraz nowych strategii artystycznych na Uniwersytecie Bauhaus i licencjat z rozwoju międzynarodowego na Uniwersytecie w Toronto. W swojej twórczości używa wykładów, filmów i instalacji, aby rozważać nad granicą między fikcją a rzeczywistością. Jej prace to często sztuka przeznaczona dla konkretnego miejsca (site-specific art), bada też tezę głoszącą, że przemiany ludzkich historii dokonują się wyłącznie dzięki wielokrotnemu opowiadaniu o nich. U podstaw jej pracy leży pragnienie połączenia się z innymi poprzez kuratorowane środowisko i eksperymentalną metodę zadawania pytań. Wspłópracuje z Bethany Riordan Butterworth.

Razem są kuratorkami Fuller Terrace Lecture Series - serii wykładów społecznych jak i platformy internetowej w Halifax i Berlinie. Ella przedstawiała swoje projekty w Europie i Ameryce Północnej, m.in. w 18th street Art Center w Los Angeles, Fundacji Bauhausu w Dessau czy w Instytucie Goethego w Atenach.



Rodrigo Martí
Artysta meksykańsko-kanadyjski pracujący na pograniczu rzeźby, performance’u i rysunku. Jego twórczość rozpatruje sztukę współczesną pod kątem skuteczności politycznej i produkcji kultury. W swoich pracach skupia się on na wspólnotowości i zjawisku zbiorowych uniesień, co prowadzi go do różnych nurtów tematycznych; barykady protestujących, szukania wspólnych elementów między edukacją a aktywizmem czy tworzenia polityki przestrzennej poprzez niesankcjonowane struktury i działania, takie jak np. festiwale. Rodrigo otrzymał tytuł magistra sztuki społecznej (public-practice art) na Otis College of Art and Design w Los Angeles, CA.College of Art and Design in Los Angeles, CA.

Wernisaż w sobotę, 19 lipca 2014 o godz. 19.00
Wykład-performance o godz. 19.30
Kurator: Justyna Werbel
Strona organizatora: www.trafo.org

Zobacz także:
Prace Piotra Zbierskiego w Kehrer Gallery w Berlinie
Wystawa fotografii Aleksandry Polkowskiej - Nie śniło się Andersenowi
Plener fotografii ślubnej dla początkujących w Warszawie
Górski blask - inauguracyjna wystawa fotografii w Schronisku Roztoka

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.76s.