Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART – jasny, uniwersalny zoom


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART – jasny, uniwersalny zoom
Dodał: Przemysław Imieliński 21.02.2017
Producent apartów i optyki firma Sigma poinformowała o premierze zmiennoogniskowego obiektywu SIGMA 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART.


Mając świadomość, jak istotnym obiektywem dla każdego fotografa jest pełnoklatkowy obiektyw 24–70 mm F2.8, Sigma nieustannie udoskonala ten model na przestrzeni lat. Pierwsza wersja, Sigma 24–70 mm F2.8 EX DG ASPHERICAL DF została zaprezentowana w 2001 roku. Reprezentująca 4 już generację tego modelu, nowa Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM z linii ART spełnia najwyższe wymagania stawiane obecnie przez lustrzanki o ultra wysokiej rozdzielczości.

Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART


W obecnych czasach, fotografowie od obiektywu oczekują nie tylko doskonałej jakości optycznej. Wymagają funkcjonalności, które sprawią iż będzie to idealny obiektyw do fotografowania w większości przypadków, włączając w to układ optyczny spełniający wymagania stawiane przez nowe lustrzanki cyfrowe o wysokiej rozdzielczości, ultradźwiękowy silnik HSM zapewniający szybki i precyzyjny autofocus, wydajną optyczną stabilizację, pyło- i wodoodporne mocowanie do aparatu oraz metalową obudowę dla zwiększenia wytrzymałości całej konstrukcji. We wszystkie te cechy został wyposażony nowy model Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM, dzięki czemu profesjonalni fotografowie z powodzeniem będą mogli używać go podczas zdjęć reportażowych, przyrodniczych i wielu innych.

Trzy soczewki SLD (o niskiej dyspersji) oraz 4 soczewki asferyczne, zapewniają zminimalizowanie wszelkich optycznych aberracji. By zapewnić wybitną jakość optyczną od środka do brzegów kadru, konstrukcja optyczna została zaprojektowana tak, aby zminimalizować efekt komy oraz poprzecznej aberracji chromatycznej, które nie ulegają powiększeniu wraz z przymykaniem przysłony w obiektywie. Zminimalizowane zostały także dystorsje, tak często występujące w ujęciach szerokokątnych, w rezultacie zapewniając doskonałą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych.

Soczewki asferyczne są niezbędnym elementem podczas projektowania i produkcji najwyższej jakości obiektywów. W swoich najnowszych modelach 12–24 mm F4 DG HS ART i 14 mm F1.8 DG HSM ART, Sigma użyła nowych, największych w historii soczewek asferycznych jako przedniego elementu tych obiektywów. Wykorzystując nabyte doświadczenie, Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART została wyposażona w soczewki asferyczne zapewniające ekstremalnie wysoką rozdzielczość. Soczewki te, znacznie grubsze w centrum niż na brzegach, dzięki zastosowaniu najnowszej technologii w firmie Sigma, wytwarzane są z dokładnością setnych części mikrometra. Tak precyzyjne ukształtowanie soczewek pozwoliło obiektywowi Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART produkować bardzo naturalny i miękki efekt bokeh, bez widocznych koncentrycznych kręgów, które są typowe w soczewkach asferycznych.

Zaprojektowany do swobodnego korzystania w różnego rodzaju sytuacji zdjęciowych, obiektyw ten został wyposażony w wydajny system optycznej stabilizacji obrazu OS, a nowo zaprojektowany ultradźwiękowy silnik HSM oferuje o 30% szybszą pracę od swojego poprzednika oraz wyjątkową płynność pracy także przy gorszym oświetleniu.

Obiektyw Sigma 24–70 mm F2.8 DG OS HSM ART jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11. Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF, itp.

Przednią soczewkę pokryto ułatwiającymi czyszczenie warstwami hydrofobowymi. Obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK.

Specyfikacja techniczna
Konstrukcja obiektywu: 19 soczewek ułożonych w 14 grupach
Maksymalna wartość przysłony: F22
Kąt widzenia (35 mm): 84,1–34,3°
Minimalna odległości ostrzenia: 37 cm od matrycy aparatu
Wymiary: ø88 mm x 107,6 mm
Przysłona: 9-cio listkowa, zaokrąglona
Skala odwzorowania: 1:4,8
Dostępne mocowania: Canon, Nikon, Sigma

Termin rozpoczęcia dostaw oraz cena obiektywu zostanie podana wkrótce.

Więcej informacji: www.sigma-global.com

Zobacz także:
Przeżyj podróżniczą przygodę swojego życia
Wystawa ''Fotografia dzikiej przyrody 2016''
Tamrac znowu w Polsce
Aktualizacja Canon Connect Station CS100
Nowe lustrzanki Canon EOS 77D i EOS 800D oraz obiektyw EF-S 18–55 mm f/4–5,6 IS STM
Canon EOS M6 – uchwyć więcej z nowym bezlusterkowcem od Canona
Zwrot gotówki za zakup sprzętu Canona
Promocja: EOS 5D lub EOS 6D z dyskiem zewnętrznym za 1 zł
Yongnuo YN600EX-RT II – nowa lampa do aparatów Canon
Pełnoklatkowy obiektyw Tokina FIRIN 20 mm F2 FE MF z mocowaniem Sony
Nowe obiektywy Meike dostępne w Polsce
Dwa nowe obiektywy z mocowaniem E i flesz od SONY
Konkurs ''Tak wygląda nocą świat'' rozstrzygnięty!
Nowy obiektyw kinematograficzny Samyang 20 mm T 1.9
Pół terabajta na kinowej jakości dane od Lexar
Profoto wraca na polski rynek
Ruszyła czwarta odsłona projektu "DEBUTS"
III edycja Konkursu Fotografii Teatralnej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.312s.