Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  RealPIX – cyfrak dla agenta… nieruchomości


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

RealPIX – cyfrak dla agenta… nieruchomości
Dodał: Przemysław Imieliński 10.04.2007
Osoby pośredniczące w sprzedaży mieszkań i domów wiedzą doskonale, że nawet najdokładniejszy opis nieruchomości nie powie ich klientom tyle, co kilka zdjęć wykonanych wewnątrz obiektu. Teraz do ich wykonywania będą mogli oni użyć RealPIX-a, aparatu zaprojektowanego specjalnie do tego celu.


Firma RealPIX Camera dostrzegła nietypowe potrzeby osób wykonujących dokumentację fotograficzną mieszkań i domów wystawionych na sprzedaż. Jak się okazuje, najistotniejszą dla agentów kwestią nie jest wcale duża rozdzielczość matrycy. Wręcz przeciwnie – kilkumegapikselowe zdjęcia są dla nich sporym kłopotem, bowiem do prezentacji w Internecie należy je odpowiednio zmniejszyć, co przy wprowadzaniu do bazy kilku ofert dziennie zajmuje naprawdę sporo czasu. Jeszcze poważniejszymi problemami jakie sprawiają im cyfraki popularnych marek są zbyt mały kąt widzenia ich obiektywów, w wielu przypadkach uniemożliwiający zmieszczenie w kadrze całego pomieszczenia, oraz słaby i wąski strumień światła lampy błyskowej. Amerykański producent postanowił więc skonstruować aparat pozbawiony tych wad i odnieść rynkowy sukces poprzez zaoferowanie produktu dokładnie dopasowanego do potrzeb tej właśnie konkretnej grupy klientów.


RealPIX to nieskomplikowany w obsłudze kompakt z obiektywem o stałej ogniskowej 22 mm (odpowiednik dla filmu 35 mm), który zapewnia 90-stopniowy kąt widzenia. Jak podaje producent, optyka aparatu została skonstruowana w taki sposób, by zminimalizować ryzyko powstawania zniekształceń geometrycznych (np. "walących się" ścian) i przepuszczać maksymalnie dużo światła. Dzięki otworowi względnemu o wartości f/2 oraz specjalnie zaprojektowanej silnej i szerokokątnej lampie błyskowej, aparat umożliwia wykonywanie dobrze naświetlonych zdjęć we wszystkich obszarach kadru nawet ciemnych pomieszczeń. RealPIX wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 640 x 480 pikseli, co jest wartością wystarczającą do tego, by zaprezentować zdjęcie w Sieci lub wydrukować je w niewielkim rozmiarze w ogłoszeniu prasowym. Ponieważ aparat został zaprojektowany do wykonywania jednego rodzaju zdjęć, nie znajdziemy w nim żadnych dodatkowych opcji czy trybów tematycznych – użytkownik ma po prostu wykadrować scenę za pomocą wizjera optycznego i nacisnąć duży, czerwony przycisk. Obsługa aparatu została uproszczona do tego stopnia, że jedynymi rzeczami, na które należy zwracać uwagę są stan naładowania akumulatora i ilość wolnej przestrzeni we wbudowanej pamięci, mieszczącej ok. 400 ujęć – odpowiednie informacje wyświetlane są na znajdującym się z tyłu obudowy ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Zgrywanie fotografii i ładowanie akumulatorów odbywa się poprzez złącze USB, a specjalny adapter umożliwia podłączenie aparatu do gniazda zapalniczki samochodowej.
 
Urządzenie pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie lipca i będzie kosztować 299 dolarów wraz kosztami przesyłki na terenie USA.

Cena: 299 USD
Strona producenta: www.realpixcamera.com

Zobacz także:
Laptop shade – osłona przeciwsłoneczna do notebooka
Quik Pod – ręczny statyw do autoportretów
Parasolka dla cyfraka
DUST-AID – nowy sposób czyszczenia matrycy
Interwałometr dla każdego
Zigview S2 – obraz z wizjera lustrzanki na ekranie LCD
Parasolka dla cyfraka
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.822s.