Anty-instytucjonalny, bez dopisków i uściśleń. HOTEL. Nic tu nie jest stałe ani prawdopodobne, włączając miejsce i liczbę uczestników. Lajtmotivem inauguracyjnej wystawy będą
zdjęcia wykonane aparatem jednorazowym. Autorzy zaprezentują wszystkie 27 klatek filmu, nad którymi pracowali przez cały miesiąc. Diametralnie różne tematy prac stanowią niezwykłe kalendarium z życia twórców. Rodeo w Atlancie w USA, rosyjscy generałowie na Krymie, święto kina we Wrocławiu, to tylko niektóre pomysły. Przestrzeń sierpniowej wystawy stanowi wnętrze barki mieszkalnej stojącej w Porcie Czerniakowskim.
Zdjęcia oglądać można od 1 do 3 sierpnia.
Wystawy w ramach HOTELU będą się odbywać raz w miesiącu. Za każdym razem w innym, niekonwencjonalnym miejscu w Warszawie – na barce mieszkalnej, w pustym mieszkaniu, na klatce schodowej, w opuszczonej fabryce, na terenie pracowniczego ogródka działkowego. Tematy kolejnych wystaw mogą się odwoływać zarówno do pojęć abstrakcyjnych, spraw publicznych lub osobistych. Tematem może stać się również ograniczanie techniczne - użycie wyłącznie aparatów jednorazowych, bądź camera obscura.
HOTEL ma charakter otwarty - udział w projekcie może wziąć każdy. Uczestnicy negują ideę galerii – narzucanych przez nią norm, rygorów, programowej selekcji. Nie ma tu znanych nazwisk. Jest niezależność, wszechobecna niestałość, nieuchwytność, i przemijanie.
HOTEL tworzą zarówno zawodowi fotograficy jak i amatorzy - pasjonaci fotografii. Na wystawie obok prac absolwentów SPAF, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Columbia College w Chicago czy Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy pojawią się zdjęcia ludzi nie związanych zawodowo z fotografią.
Asia Leni T. - Studentka ASP w Poznaniu, absolwentka 1. roku Studium Fotografii ZPAF. Zafascynowana dokumentem miejsca, zbieraniem obrazów istniejących. Wystawy: Galeria ZPAF- 2005; Galeria FIREHOUSE, Phoenix, AZ - 2005-06.
Anastazja Kądziela – feministka, socjolożka, filmoznawczymi, Pani od PR-u, z zacięciem filmowym i fotograficznym. Zrealizowała etiudę dokumentalną w Wyższej Szkole Reżyserii Andrzeja Wajdy pt.: "Tysiące Pięknych Kobiet" oraz etiudę "Przystań" w ramach Festiwalu Filmowego Łodzią po Wiśle "Moja Warszawa".
Ola Kruk – absolwentka dwuletniego studium Fotograficznego ZPAF, studentka Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, miłośnik eksperymentów w każdej dziadzienie sztuki. Wystawy: Galeria ZPAF, wystawa "Nic – Coś" w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.
Piotr Tokarski - rocznik '71 ukończył Technikum Fototechniczne i Columbia College wydz. Filmowy. Od połowy lat '90-tych zajmuje się produkcją form niezależnych i undergroundowych w dziedzinie Fotografii, Filmu i Wideo. Ważniejsze prezentacje filmowe/fotograficzne to: Kultbox, Chicago, IL; Clermont, Francja; Heaven Gallery,; Hinterzimmer, Wiedeń, Austria; Santa Fe Gallery, L.A.; CA Horse Hospital, Londyn, Anglia.
Bartek Kurek - Śpiewa, tańczy, recytuje. Wszystko w zależności od ilości czerwonego wina, które uwielbia. Zawodowo dziennikarz, prywatnie sybaryta,leń i podróżnik.
Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Port Czerniakowski, 5-ta barka mieszkalna od północy
Termin: 01.08.2008–03.08.2008
Godziny otwarcia: 2-3 sierpnia (weekend) godz.15:00 - 19:00
Wernisaż: 01.08.2008, godz. 20:00
Zobacz także:Zobacz z nami zaćmienie Słońca na SyberiiGeoGreeting – fotozabawa z Google EarthFotografie Antanasa SutkusaProjekt Wild Wonders of EuropeOtwarcie Galerii NadnoteckiejSzkoła Mistrzów Fotografii w Gazecie WyborczejPortrety z lat 50 i kolejnych dziesięcioleciWarszawskie Lato Fotografii '08Fałszywe zdjęcia na pierwszych stronach gazetKrajobrazy z "Władcy Pierścieni" we WrocławiuDodatkowy nabór do szkoły fotograficznej MFF "Kwadrat""Maestro Fellini" – zdjęcia i pamiątki