Kiedy zjednoczenie tworzy rozproszenie
Sardyński projektant Alberto Seveso jest artystą samoukiem. Po studiach i eksperymentowaniu ze sztuką kulinarną w szkole gotowania, w latach '90 zaczął dryfować w kierunku sztuki i rozwijać swoje umiejętności artystyczne.
Połączył dwie pasje: sztukę cyfrową i fotografię, jednocząc prawdziwy i cyfrowy świat, co przyniosło mu sławę i uznanie wśród rówieśników.
Od tamtego czasu artysta stworzył sobie bardzo osobisty graficzny świat obracający się wokół ludzkiego ciała. Alberto wykorzystuje i sugeruje zmysłowość kształtów przez pocięte zdjęcia twarzy i ciał, skomponowane z wzorami wektorowymi. Ten
dekonstrukcyjny rendering przyczynił się do pojawienia się pełnego graficznego trendu opartego na
''rozproszeniu'' – trendu, którego Alberto jest liderem.
Urzekający portret
Podczas pracy dla kolekcji TEN by Fotolia Alberto Seveso pozostał wierny swojej sztuce i stylowi. Włoski artysta najpierw wybrał portret popiersia pięknej kobiety z kolekcji banku zdjęć Fotolia aby podkreślić głębię i tekstury akwareli w celu zachowania naturalnego odcienia, które następnie połączył z wektorowymi kształtami. Alberto łączy różnorodne techniki, które dają tej pracy
płynność, zmysłowość i pewną melancholię. Oglądający czuje się oczarowany, nie mogąc oderwać wzroku od tej perfekcyjnie nieznajomej oraz mozaiki elementów i kolorów tworzących ją.
Przez dekonstrukcję do rekonstrukcji
Aby osiągnąć ten efekt, włoski artysta nie pozostawia niczego przypadkowi. – Technika nie jest najważniejsza. Kluczem jest właściwe umieszczenie elementów kiedy komponujesz obraz i skupienie się szczególnie na oczach i okolicach ust, które są kołyskami uczuć –
mówi Alberto. Tekstury, krzywe, kształty, światło, itp. Wszystko jest harmonijnie przemyślane i kończy się w naturalny sposób. – Gdy wszystkie fragmenty mojej pracy są już wkomponowane, skupiam się na świetle i cieniu. Nie podoba mi się nasycenie kolorów, więc staram się zachować czyste odcienie. Jeśli chodzi o włosy skorzystałem z mojej osobistej techniki: wykorzystałem kształty szkieletowe i ich zmodyfikowany efekt, aby pokazać naturalny ruch – dodaje Alberto.
Praca Alberto Seveso jest fascynującą i inspirującą całością, która jest otwarta na interpretację obserwującego. – Każdy powinien mieć swobodę, aby zobaczyć to, co chce widzieć w tym co robię, tak jak wtedy, gdy szukasz kształtów chmur – konkluduje artysta.
Powstały również dwa filmy, z napisami w 12 językach, prezentujące otoczenie artysty oraz jego techniki pracy. Jeden z nich obrazujący codzienność Alberta Seveso będzie dostępny przed inauguracją na dedykowanej stronie TEN na Facebook. Drugie wideo na temat techniki pracy artysty będzie dostępne w dzień inauguracji pracy, 10 października na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.
Plik .PSD z pracą Alberta Seveso będzie dostępny za darmo na stronie tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 października 2013 roku o godz. 10.00.
Link do strony internetowej artysty:
burdu976.com
O projekcie TEN Fotolia
Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO, Ilford, Eduweb.pl oraz Digart.pl. Twórcami drugiej edycji projektu jest 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy .
Dodatkowe informacje na temat kolekcji TEN można znaleźć na stronie
tenbyfotolia.com, skąd również można pobrać press kit (folder Menu, zakładka Koncepcja) oraz dedykowanej stronie na Facebooku.
Zobacz także:Szerokokątna Leica Elmarit-S 45 mm f/2.8 ASPHPięć lat temu powstał Szeroki Kadr!Lowepro Urban Reporter – nowa, miejska linia torebZbiorowa wystawa Fotodialog we WrześniKonkurs fotograficzny ''Magiczna godzina''Darmowy webinar: 5 przekrętów foto sprzedawcówKamera slow-motion EdgertronicNamaste India! – Różnorodność kultur, krajobrazów i religiiLampy studyjne Quantuum Move teraz dostępne w zestawachAkcesoria Olloclip dla iPhone'a 5SGoogle+ wprowadza lepszą konwersję RAW-JPEG