Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus SP-565 UZ – nowy hiperzoom


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus SP-565 UZ – nowy hiperzoom
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.08.2008
Firma Olympus zaprezentowała aparat kompaktowy wyposażony w obiektyw zapewniający 20-krotne powiększenie fotografowanego kadru. Jest to następca bardzo popularnego modelu SP-560 UZ.


Mimo niewielkiej zmiany numeracji, Olympus SP-565 stanowi w stosunku do poprzednika istotny krok naprzód – przynajmniej jeżeli porównamy ze sobą parametry techniczne tych dwóch urządzeń. Zmian jest niewiele i nie są one duże, jednak poczynione zostały one w najbardziej wyróżniających się miejscach.

Olympus SP-565 UZ – widok z przodu.

Twórcom aparatu cyfrowego Olympus SP-565 UZ najwyraźniej przyświecało hasło "szybciej, więcej, dalej". Model ten wyposażony został w przetwornik obrazu o rozmiarach 1/2,33 cala oraz rozdzielczości 10 megapikseli. Jego obiektyw zapewnia fotografującemu zakres ogniskowych odpowiadający 26-520 mm w aparacie małoobrazkowym. Oczywiście jak przystało na taką konstrukcję, wyposażono ją w układ stabilizacji obrazu (a dokładniej mówiąc mechanicznej stabilizacji matrycy, wspomaganej przez "stabilizację cyfrową", czyli możliwość chwilowego silnego zwiększenia czułości ISO aparatu). Aparat umożliwia też wykorzystanie telekonwertera TCON-17 (wymagany jest do tego celu adapter mocujący CLA-10), który zwiększa maksymalną ogniskową aparatu aż do 884 mm.
 
Zastosowany w aparacie procesor obrazu TruPic III daje fotografującemu możliwość skorzystania z licznych ułatwień. Należą do nich m.in.: zestaw 25 programów tematycznych, technologie Zaawansowanej Detekcji Twarzy, Kompensacji Cienia czy też możliwość rejestrowania zdjęć jeszcze na moment przed naciśnięciem do końca spustu migawki. Czułość matrycy modelu SP-565 UZ może być regulowana w imponującym zakresie 64-6400 ISO, a w trybie seryjnym możemy zapisywać do 13,5 fotografii na sekundę (zarówno wykorzystanie maksymalnych czułości ISO, jak i trybu seryjnego wymaga zmniejszenia rozdzielczości wykonywanych zdjęć).

Olympus SP-565 UZ – widok z góry

Miłośnicy fotografii kreatywnej również zainteresuje nowy aparat z linii Ultra Zoom. Wyposażony został on bowiem w tryb manualny (M), programowy (P) oraz tryby preselekcji czasu i przysłony (S, A). Ponadto osoby filmujące mogą rejestrować ujęcia wideo w rozdzielczości 640x480 z prędkością 30 klatek na sekundę, co jest już standardem w tej klasie urządzeń. Do dużych zalet tego modelu należą też wykonywanie zdjęć w formacie RAW oraz możliwość współpracy z bezprzewodowymi lampami błyskowymi Olympus FL-50R oraz FL-36R (rozwiązanie analogiczne do zastosowanego w lustrzance Olympus E-3).

Olympus SP-565 UZ – widok z tyłu

Aparat został zaopatrzony w ultrajasny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,5 cala i rozdzielczości 230 tysięcy punktów. Cyfrak współpracuje z kartami pamięci w formatach xD-Picture oraz (dzięki dołączonemu adapterowi) microSD oraz dysponuje pamięcią wewnętrzną o pojemności 48 megabajtów.
 
Podobnie jak pozostałe nowości firmy Olympus, aparat SP-565 UZ trafi do sprzedaży we wrześniu bieżącego roku. Również jego cena nie została jeszcze ujawniona przez producenta.

Cena: nieustalona
Strona producenta: www.olympus.pl

Zobacz także:
Olympus mju 1010, 1040, 1050 SW oraz 1060 – styl i elegancja
Olympus FE-20, FE-360 oraz FE-370 – małe, poręczne, proste w obsłudze
Wyciekły dane techniczne Canona EOS 50D
Nowe kompakty Casio z serii Z
Ricoh R10 – kompakt uniwersalny
Canon sprzedał już 100 milionów kompaktów
Olympus E3 z fleszem - promocja przedłużona
Znana cena Nikona D90?
Fujifilm FinePix S2000HD – hiperzoom High Definition
Fujifilm FinePix F60fd z przetwornikiem Super CCD VII HR
Fujifilm powiększa ofertę amatorskich kompaktów
Nikon D90 będzie kręcił filmy?
Canon planuje gruntowną modyfikację systemu EOS?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.374s.