Nowy projektor obsługuje standardy TV: NTSC/PAL/SECAM. Podstawowa rozdzielczość urządzenia to 1920 x 1080 (Full HD), ale może także współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w zakresie rozdzielczości od VGA 640x480 do 1920x1200 pikseli. Obraz może mieć przekątną w zakresie od 28 cali (70cm) do 300 cali (750cm). Dzięki tak szerokiemu zakresowi regulacji wielkości obrazu, BenQ SP840 świetnie nadaje się do każdego typu pomieszczenia, od małej salki konferencyjnej lub domu, jak również do sali kinowej, czy dużego uczelnianego audytorium.
BenQ SP840, korzysta z obiektywu o ogniskowej: f=23,5-28,2mm z regulacją położenia w poziomie i pionie. Posiada wbudowany porty wejściowe : PC: analog RGB: D-sub 15 pin x 1, A/V: HDMI v1.3 x 2, Component Video: RCA x 3, S-Video: Mini Din 4 pin x 1, Composite Audio: Stereo Mini Jack x 1, Audio L/R: RCA x 2. Porty wyjściowe: PC: S-Dub 15pin x 1, Audio: Stereo Mini Jack x 1, Głośnik: 3Wx1. Lampa o mocy 300W zapewnia mu pracę 1500 / 2000 godzin (tryb Normal/Econo).
System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. BenQ SP840 jest również cichy, co jest niezbędną cechą w przypadku zastosowań w salach kinowych i konferencyjnych – generuje szumy własne na poziomie: 39dB (tryb normalny) i 34dB (tryb ekonomiczny). Szereg portów wejściowych pozwala na podłączenie każdego typu urządzenia zewnętrznego. Zdalna kontrola i konfiguracja przez LAN znakomicie usprawnia wykorzystanie projektora w placówkach dydaktycznych dysponujących wieloma salami.
Technologie podnoszące jakość obrazu
Projektor SP840 korzysta z technologii, które pozwalają na otrzymacie zawsze najwyższej jakości obrazu, nawet wówczas kiedy źródłem jest urządzenie o gorszych parametrach. Źródła sygnału o niskiej rozdzielczości takie jak np. 480i, bez względu na to czy są analogowe, czy cyfrowe, są automatycznie konwertowane do jakości odpowiadającej standardowi HD. Połączenie ze sobą długoletniego doświadczenia firmy BenQ w produkcji projektorów multimedialnych oraz różnych technologii podwyższenia jakości obrazu jak:
BrilliantColor™, w efekcie przyczyniły się do bardzo wysokich parametrów urządzenia. W rezultacie projektor jest w stanie wyświetlać obraz w naturalnej palecie ponad
1 miliarda barw, z zachowaniem doskonałej czerni i głębi kolorów, a także generować obraz nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach. Projektor wyposażony jest w tzw. sześciosegmentowe koło kolorów, które pozwala na zachowanie optymalnego balansu między jasnością a wyświetlonymi kolorami.
Technologia BrilliantColor™ wprowadza o 50% jaśniejszy obraz w zakresie średnich tonów kolorów, w rezultacie dając wysoką ostrość obrazu z bardzo dokładnym odwzorowaniem barw. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp., dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki
wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.
Strona producenta: www.benq.pl
Dostępność i cena: na polskim rynku od połowy sierpnia 2010r. w sugerowanej cenie detalicznej: 9.849 zł (z VAT).
Gwarancja: 3 lata door-to-door (na lampę 12 miesięcy lub 2.000 godzin pracy).
Wymiary: 428 x 156 x 345 mm, waga: 7,2 kg.
Zobacz także:Trwa konkurs z GP Battery i Fotografuj.plPanasonic wprowadza na rynek wymienny obiektyw 3DTorby fotograficzne Samsonite Varadero w ofercie HamaCzwarty numer miesięcznika FotoGeA.comUliczna Bitwa Fotograficzna - Jarosław, 8 sierpnia 2010Odnaleziono negatywy nieznanych prac Ansela AdamsaCo fotograf na wakacjach powinien mieć w plecakuWarsztat: zdjęcie jak z horroruNa Dzień Dziecka: jak fotografować dzieci - poradnik NikonaTEST: Samsung NX10 - pierwsze wrażenia, pierwsze zdjęciaTEST: Olympus PEN E-PL1 - pierwsze wrażenia, pierwsze zdjęciaAdobe Photoshop Elements 8 PL – co nowego?