Model C-LUX 2 wyposażony został w 7-megapikselową matrycę CCD o przekątnej 1/2,5 cala oraz szerokokątny obiektyw Leica DC VARIO-ELMARIT o jasności f/2.8–5.6 i zakresie ogniskowych 28–100 mm (odpowiednik dla filmu 35 mm). Minimalna odległość ogniskowania wynosi 50 cm w trybie standardowym, zaś po włączeniu funkcji makro, zmniejsza się do 5 cm przy minimalnej i do 30 cm przy maksymalnej ogniskowej obiektywu. Uzyskiwanie nieporuszonych zdjęć ułatwia stabilizacja optyczna MEGA O.I.S. oraz inteligentny system dostrajania czułości sensora, który – w wypadku wykrycia ruchu obiektu – automatycznie podnosi ją nawet do wartości 800 ISO. Wspomniany system optycznej stabilizacji obrazu może pracować w dwóch trybach – tylko podczas wykonywania zdjęcia lub także podczas kadrowania sceny na 2,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 207 tys. pikseli.
Metalowa obudowa aparatu (oferowana w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej lub czarnej) kryje ten sam procesor, który zastosowany został w lustrzance DIGILUX 3. Dzięki czemu model ten charakteryzuje się wyjątkową szybkością pracy autofokusa i niewielkim opóźnieniem reakcji na spust migawki. LEICA C-LUX 2 umożliwia rejestrowanie zdjęć i filmów o różnych proporcjach boków: 4:3, 3:2 i 16:9. Klipy wideo nagrywane są wraz z dźwiękiem w maksymalnej rozdzielczości 848 x 480 (16:9) lub 640 x 480 pikseli (4:3) i z prędkością 30 kl./s. Niestety maksymalna ich długość w modelach przeznaczonych na rynek europejski została ograniczona do 15 minut.
Aparat oferuje 20 programów tematycznych – od standardowych, takich jak Portret czy Krajobraz, aż po bardziej wyszukane, jak np. Jedzenie czy Zdjęcia lotnicze. Jeśli jednak użytkownik ma ochotę samodzielnie określić parametry ekspozycji, to w trybie manualnym istnieje możliwość dowolnego regulowania czasu otwarcia migawki (od 1/6400 do nawet 60 sekund w trybie Gwiaździste niebo), stopnia otwarcia przysłony oraz czułości sensora w zakresie od 100 aż do 3200 ISO.
|
Cieniutka Leika C-LUX 2 ma zaledwie 22 mm grubości. |
LEICA C-LUX 2 może wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością 3 lub 2 klatek na sekundę, a bufor aparatu pozwala na wykonanie 7 lub 5 fotografii w formacie JPEG, w zależności od wybranego stopnia kompresji. Model ten zapisuje dane na nośnikach typu SD lub SDHC, a zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym. W komplecie z cyfrakiem otrzymamy ładowarkę, kartę 64 MB, zestaw kabli oraz program Adobe Photshop Elements. Producent tego kultowego cyfraka przygotował także specjalny skórzany pokrowiec, który niestety należy dokupić osobno. Potencjalnych nabywców jednak z pewnością to nie zniechęci, wszak kupując Leikę, zyskują oni nie tylko aparat, ale i prestiż osoby o wyrafinowanym guście, a to rzecz, której nie wypada przeliczać na pieniądze.
Aparat powinien trafić do sprzedaży w maju 2007 roku, a jego cena ustalona została na poziomie ok. 500 dolarów.
Zobacz także:
Leica wycofuje ze sprzedaży ściankę Digital-Modul-R
Poszerzony serwis pogwarancyjny dla modelu Digilux 2