Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  startUP


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

startUP
Dodał: Błażej Organisty 14.07.2016
Od dziś w Katowicach można zobaczyć projekt absolwentów Studium Fotografii ZPAF. Wernisaż o 18.00. Wszystkie prezentowane cykle były zestawami dyplomowymi powstałymi na koniec edukacji w Studium Fotografii ZPAF. Zaproszeni do wystawy autorzy reprezentują różnorodne gatunki fotografii - fotografię inscenizowaną, kreacyjną, portret, czy dokument.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Cykl czarno-białych fotografii Pawła Bogumiła zatytułowany „inHUMAN” (więcej TUTAJ to fotografia portretowa na wysokim poziomie. Pięknie sfotografowane twarze, rozmaitość mocnych bohaterów i siła zatrzymanych emocji. Tyle, że nie widać na nich człowieka. Sfotografowane zostały zwierzęta – napotkani w ogrodach zoologicznych przedstawiciele różnych gatunków małp.

fot. Paweł Bogumił


Zdjęcia te mają potężną siłę. Prowokują, niemal zmuszają, do zatrzymania wzroku na mocnych spojrzeniach bohaterów fotografii. Do analizy wyrazu ich oczu, mowy ciał, uchwyconych emocji i postaw społecznych. Tak wykonane i zaprezentowane fotografie sprawiają, że twarze małp zapadają nam głęboko w pamięć – zaczynamy czytać je na ludzki sposób, odkrywamy potrzebę namysłu nad tajemnicą ich wewnętrznego świata – opisują kuratorki wystawy.

Marcin Federak cykl "Razem i osobno" poświęcił relacjom pomiędzy dwojgiem bliskim sobie ludzi. Tematem zdjęć są prywatne chwile żyjących razem, ale zajętych tylko sobą, bohaterów. Przedstawiona na fotografiach inscenizacja niezwykle celnie obrazuje zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Ukazane na fotografiach prywatne sceny obrazują powszechne zjawisko naszych czasów, a zastosowane środki wyrazu – kompozycja, kolor i światło – doprowadziły do osiągnięcia, wzmacniającego wymowę zdjęć, efektu tajemniczości i zagadkowości.

fot. Marcin Federak


"Świdermajer - zatrzymać czas" Anny Fijałkowskiej to projekt silnie nacechowany nostalgią. Jest udaną próbą przedstawienia zarazem – klimatu dawnych fotografii rodzinnych, tytułowego stylu architektonicznego Otwocka i ducha minionych czasów. Inspiracją były zdjęcia wykonane przez dziadka. Autorka posłużyła się inscenizacją i stylizacją. Zdaniem kuratorek, z wielką starannością dobrała stary aparat, obiektywy, materiał światłoczuły, potem sposób tonowania i oprawy prac. Powstały zdjęcia niezwykłe – opowiadające o przeszłości, i o naszych tęsknotach za nią, o niszczejącej architekturze, a wraz z nią o przemijającym człowieku. – Przede wszystkim jednak opowiadające o pamięci – dodają atarzyna Łata-Wrona i Jolanta Rycerska.

fot. Anna Fijałkowska


Monika Krzyszkowska projekt pt. „Kamienica” zrealizowała w Łodzi. Tytułowa kamienica znajduje się na terenie byłej fabryki włókienniczej. Zamieszkują ją potomkowie byłych pracowników przędzalni oraz rodziny z mieszkań komunalnych. Tworzą specyficzną mikrospołeczność, w której trudno o anonimowość, w której nie ma samotności, a trudy codziennej rzeczywistości są w pewnym sensie wspólnym problemem. Degradacja materialna i bezrobocie sprzyjają biedzie, choć – co autorce udało się przedstawić na fotografiach – nie pozbawiają ich możliwości czerpania z życia radości i przeżywania wspólnoty.

fot. Monika Krzyszkowska
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.571s.