Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Zink - Polaroid zamiast Polaroida


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zink - Polaroid zamiast Polaroida
Dodał: Marcin Pawlak 01.02.2007
Niektórzy jeszcze pamiętają tzw. aparaty do fotografii natychmiastowej. To na nich zrobiła karierę firma Polaroid – można je zobaczyć w każdym nie najnowszym filmie kryminalnym w rekach detektywa lub technika dokumentującego miejsce zbrodni. Pstryk, chwila oczekiwania, i odbitka była gotowa…



Chociaż dziś do dyspozycji mamy aparaty cyfrowe i niewielkie drukarki termosublimacyjne, mimo wszystko nie są one tak poręczne jak stare Polaroidy. Być może zmieni to przenośna drukarka firmy Zink, w której powstaniu maczał palce właśnie… Polaroid. O ile dostępne dziś przenośne drukarki mają wielkość niewielkiego kuferka, to urządzenie firmy Zink jest wielkości kultowego iPoda. Pozwala to dosłownie włożyć ją do kieszeni wraz z aparatem cyfrowym, zapewnie szybko ujrzymy też telefony komórkowe z wbudowanym aparatem, potrafiące drukować na tym urządzeniu. Z niewielkich rozmiarów drukarki wynika też mały format odbitek – około 5x7 cm, za to nie trzeba jej karmić żadnymi kartridżami czy taśmami – jedyne, co musimy jej zapewnić, to odpowiedni papier.
 
Sama drukarka kosztować ma około 200 dolarów, zaś papier 20 dolarów za 100 arkuszy.
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.596s.