Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów prowadzonych przez wybitnych polskich fotografów. Zaję¬cia mają na celu rozwijanie i kształtowanie wiedzy z zakresu technik reportażu, portretu oraz fotografii dokumentalnej. Program w szczególności nastawiony jest na kształcenie w kierunku doświadczeń praktycznych. Spotkania realizowane są w formie wykładów połączonych z dyskusją i komentarzem do zadawanych tematów fotograficznych oraz ich realizacji, a także analizie zdjęć wykonywanych przez uczestników.
Warsztaty z zakresu fotografii reportażowej - 22 maja
Prowadzący - Łukasz Trzciński
Koszt: 300 zł
Program w skrócie:- Zaprezentowanie i omówienie technik stosowanych w fotografii reportażowej
- Aspekty etyki zawodowej
- Warsztat pracy w rożnych miejscach(konflikt, uroczystości, portrety znanych osób etc.)
- Ewolucji reportażu i współczesny kryzys foto-dziennikarstwa
- Aspekty pracy reportażysty i możliwości zaistnienia na rynku
- Omówienie prac i pomysłów uczestników warsztatów.
Warsztaty z zakresu fotografii portretowej - 5 czerwca
Prowadzący - Bogdan Krężel
Koszt: 300 zł
Program w skrócie:- Prezentacja portfolio i opis tajników warsztatu pracy
- Wywiad i przykładowa sesja: www.bogdankrezel.com
- Prezentacja i omówienie prac uczestników
- Pokaz warsztatu pracy wykładowcy, od wyboru miejsc , źródła światła i ogniskowej po selekcje i obróbkę w Photoshopie.
- Wykonanie w zespołach dwu osobowych zadanego ćwiczenie fotograficznego
- Ocena wykonanych prac i podsumowanie warsztatów
Warsztaty z zakresu fotografii dokumentalnej - 19 czerwca
Prowadzący - Andrzej Zygmuntowicz
Koszt: 300 zł
Program w skrócie:
,,Miasto oczyma włóczęgi” - wizje miasta i zachowań jego mieszkańców
warsztaty fotografii dokumentalnej
- Wprowadzenie
- Współczesna fotografia dokumentalna
- Sposoby pracy
- Zadanie ćwiczenia
- Wspólne fotografowanie, wyjście w plener – realizacja materiału
- Analiza ćwiczenia
- Fotoedycja i selekcja fotografii wykonanych przez uczestników
W przypadku wyboru przez jedną osobę dwóch warsztatów Szkoła oferuje zniżkę 50 zł, przy uczestnictwie w trzech spotka¬niach zniżka wynosi 150 zł. Dla studentów zniżka 10% !
Informacje i zapisy:nr tel: 697 942 571, e-mail.
info@podkarpackaszkolafotografii.pl lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie szkoły:
www.podkarpackaszkolafotografii.pl
WYKŁADOWCY
Łukasz Trzciński
Urodzony w 1975 roku w Krakowie, absolwent PWSFTviT w Łodzi, członek ZPAF. Fotograf reportażysta, pracował w ponad czterdziestu krajach w tym w Afganistanie, Iraku, Indonezji, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Od kilku lat zainteresowany głównie Europą Środkowo-Wschodnią.
Laureat prestiżowego konkursu fotografii reportażowej Pictures of The Year International, wielokrotnie nagradzany w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w tym dwukrotnie jego prace otrzymały tytuł Zdjęcia Roku (1999, 2002). Stypendysta Instytutu Adama Mickiewicza w programie dla młodych twórców – Młoda Polska.
Autor i kurator licznych wystaw w Polsce i za granicą. Współzałożyciel Kolektywu Fotografów Visavis.pl oraz Fundacji Imago Mundi promującej fotografie i jej autorów. Współorganizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.
Bogdan Krężel
Enfant terrible polskiej fotografii portretowej. Absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Etatowy fotograf najstarszego polskiego tygodnika ilustrowanego „Przekrój”. Jeden z najlepszych portrecistów w kraju. Fotografuje naj¬ważniejsze postaci polskiej literatury, sztuki i polityki. Twórca okładek i ilustracji do książek wydawnictwa Znak, W.A.B i Prószyński i Ska. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Laureat wielu nagród.
Andrzej Zygmuntowicz
Urodził się w 1951 rok. Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1979-85 oraz 1989-91 był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, a 1991-94 prezesem Związku Polskich Arty¬stów Fotografików. W 1975 roku założył grupę fotograficzną Zwyczajna 44 , zajmującą się fotografią społeczną i aktem. Jest współorganizatorem Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej, a od 1992 roku przewodzi Fundacji organizującej konkurs. Zajmuje się również edukacją fotograficzną, Fotografię wykłada m.in. w Wyższym Studium Fotografii ZPAF/CAK, Studium ZPAF, obecnie w Collegium Civitas, Studio Sztuki i Akademii Fotografii oraz w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, Jest pomysłodawcą i współautorem cyklu programów o fotografii w Telewizji Edukacyjnej. Swoje
Strona szkoły: www.podkarpackaszkolafotografii.pl
Zobacz także:Noc Muzeów 2010 w ZPAF!Fotomiastikon – warszawski fotoblog w Galerii JabłkowskichDr House kręcony 5D Mark II - zobacz fragment!"Młodzi – przedsiębiorczy?" – z fotograficznej perspektywyPrzygoda z fotografią w PODRÓŻYZdjęcia miesiąca agencji Reuters – kwiecień 2010Jak fotografować samochody – poradnik Roberta BiganoNegatyw – otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii