Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sigma SD15 – niekończąca się opowieść


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sigma SD15 – niekończąca się opowieść
Dodał: Marcin Pawlak 31.05.2010
Sigma SD15 wciąż nie może doczekać się premiery - jak donosi Amateur Photographer, prezentacja tej lustrzanki będzie miała miejsce dopiero pod koniec czerwca.


SD15 to jeden z tych aparatów, które w branży fotograficznej zyskały status Yeti – wszyscy o nich mówią, nikt ich nie widział. No, to ostatnie jest nie do końca prawdą – zza szybki lustrzankę SD 15 przy okazji targów widziały tłumy ludzi, ale żeby ktoś tym zdjęcia zrobił… co to , to nie. Japońska centrala Sigmy co jakiś czas podgrzewa atmosferę, anonsując rychłe wprowadzenie aparatu na rynek bądź prezentując kolejną wersję prototypu i nowe szczegóły specyfikacji.


Sercem aparatu jest światłoczuły sensor Foveon X3 o wielkości 20,7 x 13,8 mm i rozdzielczości 14 megapikseli. Należy jednak pamiętać, że matryca typu Foveon złożona jest z trzech warstw, z których każda ma rozdzielczość ok. 4,6 megapikseli i oddzielnie pochłania barwę niebieską, zieloną i czerwoną (stąd też bierze się rozdzielczość 14 megapikseli). Wykorzystana matryca pozwala na wykonywanie zdjęć z wartościami od 100 do 1600 ISO (plus tryby rozszerzone 50 ISO i 3200 ISO).
 
Sigma SD15 wyposażona została w procesor obrazu TRUE II (Three-layer Responsive Ultimate Engine), 77-polowy czujnik pomiaru ekspozycji, 5-punktowy autofokus, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460000 punktów oraz wbudowaną lampę błyskową (liczba przewodnia 11 dla ISO 100).


Jak podaje Amateur Photographer, według kolejnych zapowiedzi SD15 ma się pojawić na rynku brytyjskim jeszcze w tym miesiącu. Cóż, czasu nie pozostało zbyt wiele, a wypada wspomnieć, iż równolegle japońska centrala Sigmy wydała oświadczenie, iż aparat przechodzi końcowe testy i ma być dostępny w sprzedaży (w Japonii) pod koniec czerwca. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, iż japoński producent wyrobi się przed świętami – inaczej kolejne przesunięcia premiery naprawdę nie będą miały wpływu na sprzedaż tego aparatu…

Strona producenta: www.sigma-photo.co.jp

Zobacz także:
SANYO PDG-DXL2000 i PDG-DWL2500 - obraz 80” z odległości zaledwie 2,4 cm
Lilliput 669GL – monitor podglądowy dla lustrzanek i kamer
Casio Exilim EX-Z350 – 100 gramów komfortu
Serwis dla posiadaczy optyki Zeissa
Wrocławski Photo Day 9.0 w Pawilonie Czterech Kopuł
Sigma 85 mm F1.4 EX DG HSM już w sprzedaży w USA

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.805s.