CPS w dotychczasowej postaci istnieje już od ponad 15 lat i oferuje profesjonalnym użytkownikom filmowych i fotograficznych produktów Canona bezpłatny dostęp do wielu usług: zespołów wsparcie CPS na wielu wydarzeniach międzynarodowych i lokalnych, priorytet przy naprawach sprzętu i bezpośrednie wsparcie przedstawicieli Canon w wybranych krajach europejskich.
Nowy, poprawiony zakres usług CPS został opracowany w konsultacji z członkami CPS, i nadal obejmuje fotografów i kamerzystów korzystających z produktów Canona. W nowej odsłonie podzielono go jednak na trzy grupy, bardziej elastyczne, czytelne i lepiej dostosowane do potrzeb poszczególnych członków CPS.
Canon Professional Services w nowej wersji zaprojektowano tak, by umożliwić większej liczbie profesjonalnych fotografów zakwalifikowanie się do wsparcia CPS. W tym celu CPS oferuje obecnie profesjonalnym fotografom trzy rodzaje członkostwa oraz członkostwo CPS Video dla zawodowych operatorów:
- Silver - dostępne dla fotografów, którzy zarejestrują dwa korpusy i trzy soczewki obiektywy. Naprawa sprzętu w pięciu dni roboczych. Dostępne również dla posiadaczy korpusów 7D, 5D i 5D Mark II.
- Gold - dostępne dla osób, które rejestrują dwa korpusy i trzy obiektywy. Naprawa sprzętu w terminie trzech dni roboczych wraz z bezpłatnym wypożyczeniem sprzętu zastępczego, jeśli termin naprawy zostanie przekroczony.
- Platinium - dostępne dla profesjonalnych fotografów z szerszą gamę urządzeń Canon, trzeb posiadać 3 korpusy i cztery obiektywy. Zapewniony jest dwudniowy termin naprawy oraz sprzęt zastępczy na czas jej trwania.
- Video – przeznaczony dla posiadaczy profesjonalnych kamer wideo. Gwarantuje dostęp do konsultacji i napraw w ciągu maksimum sześciu dni. W wypadku przekroczenia tego terminu CPW zapewnia sprzęt zastępczy.
Korpusy, których posiadanie kwalifikuje do członkostwa CPS różnią się w zależności od poziomu. Dla poziomu Silver wystarczą EOS-y 7D, 5D i 5D Mark II, dla poziomu Platinum muszą to być najnowsze modele EOS 5D Mark II, 1D Mark III/IV lub 1Ds Mark III. Obiektywy musza należeć do serii L. Pełną listę sprzętu, którego posiadanie pozwala zakwalifikować się do członkostwa w CPS można znaleźć
tutaj.
Niestety, pod względem obsługi profesjonalnych fotografów Canon w dalszym ciągu dzieli Europę na „starą” i „nową” – nowe usługi CPS nie są na razie dostępne w krajach byłego bloku wschodniego, a zatem i w Polsce.
Więcej informacji o nowych usługach CPS:
cpn.canon-europe.com
Zobacz także:Firmware 1.2.1 dla Canona EOS 7DPIXEL Knight TR-332 - radiowy wyzwalacz lamp do Canon E-TTL / E-TTL IIPierwsze plikowe kamery MPEG-2 Full HD (4:2:2) – Canon XF305 i XF300Canon EOS 5D Mark II - firmware 2.0.4Olimpijski termos-obiektyw CanonaCanon aktualizuje oprogramowanieCanon EOS 500D – nowy firmwareCanon EOS 550D – filmy w HD 1080p i ISO 640050 milionów obiektywów Canon EFNowy firmware dla Canona EOS-1D Mark IV