Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Ricoh GX200 – kolejny nietypowy kompakt


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ricoh GX200 – kolejny nietypowy kompakt
Dodał: Jarosław Zachwieja 24.06.2008
Firma Ricoh zaprezentowała następcę swojego pierwszego aparatu kompaktowego wyposażonego w odłączany wizjer elektroniczny. Nowość kierowana jest do wymagających i kreatywnych fotoamatorów.


Zaprezentowany około 15 miesięcy temu Ricoh Caplio GX100 był jednym z najbardziej interesujących kompaktów 2007 roku. Wyposażony został w przetwornik o dużych (jak na aparat tego typu) rozmiarów, rozbudowane możliwości nastawów manualnych oraz wyjątkowo rzadko spotykany opcjonalny wizjer EVF montowany do stopki akcesoriów. Ricoh GX200, którego premiera odbyła się dzisiaj, jest w prostej linii następcą tamtej udanej konstrukcji.


Ricoh GX200 to aparat wyposażony w przetwornik obrazu CCD o rozmiarach 1/1,7 cala oraz rozdzielczości 12 megapikseli. Sercem obliczeniowym aparatu jest najnowsza, trzecia już generacja procesora Smooth Imaging Engine. Pozwala on wykonywać zdjęcia z czułością w zakresie 64-1600 ISO, a dzięki dużej pojemności bufora można wykonać w trybie seryjnym do 5 zdjęć w formacie RAW (Adobe DNG).
 
Obiektyw cyfraka odznacza się bardzo atrakcyjnym zakresem ogniskowych, wynoszącym (w porównaniu do aparatu 35 mm) 24-72 mm oraz jasności f/2.5-4.4. Ponadto aparat umożliwia oprócz płynnej zmiany ogniskowej, również szybkie, skokowe jej przełączanie do najczęściej stosowanych wartości: 24, 28, 35, 50 oraz 72 mm. Producent opracował także opcjonalny, szerokokątny konwerter, który pozwala zwiększyć kąt widzenia aparatu do wartości odpowiadającej optyce małoobrazkowej o ogniskowej 19 mm.


Usprawnieniu uległ również wyświetlacz aparatu: obecnie ma on przekątną 27 mm oraz wysoką rozdzielczość 460 tysięcy punktów (HVGA). Aparat ma wbudowaną pamięć o pojemności 54 MB oraz współpracuje z kartami SD i SDHC.
 
Ricoh GX200 dysponuje bardzo rozbudowaną funkcjonalnością. Oprócz obecnych w modelu Caplio GX100 funkcji, takich jak rozbudowane tryby pracy manualnej, bracketing oraz interwałometr, obecna jest m.in. bardzo interesująca możliwość rejestrowania w formacie RAW zdjęć o proporcjach kadru 1:1.
 
Model ten trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: podstawowej oraz rozbudowanej o wspomniany już wizjer optyczny. Cena tych modeli znana jest obecnie w odniesieniu do rynku brytyjskiego i wynosi odpowiednio około 350 i 400 funtów.

Cena:
Wersja podstawowa – 349,99 GBP
Wersja z wizjerem optycznym – 399,99 GBP
Strona producenta: www.ricoh.com

Zobacz także:
Rolleiflex AF 5.0 - cyfrowa klasyka
Canon EOS 1000D – jeszcze taniej, jeszcze prościej
Ricoh R8 – aktualizacja firmware
BenQ T850 – poręczny, elegancki, wszechstronny
K-Touch C280 – aparat z telefonem komórkowym?
Fujifilm FinePix A850 – prosty kompakt dla amatorów
Pentax Optio W60 – pod wodę i na mróz

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.664s.