Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  "Po/za rzeczywistością" – fotografie wykładowców i studentów EAF


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

"Po/za rzeczywistością" – fotografie wykładowców i studentów EAF
Dodał: Magdalena Hreczycho 24.07.2007
W maju 2007 roku w stolicy powstało nowe miejsce wystawiennicze – Galeria Lipińskiego. Zapraszamy 26 lipca o godz. 19:00 na wernisaż trzeciej już wystawy w nowej galerii. Swoje prace przedstawią wykładowcy i studenci Europejskiej Akademii Fotografii.


Wystawą inaugurującą w nowej galerii była ekspozycja zorganizowana przez Dom Spotkań z Historią "Warszawa wokół kamienicy Lipińskiego" oraz prezentacja prac absolwentów i wykładowców Europejskiej Akademii Fotografii. Obecnie w Galerii Lipińskiego można oglądać trzecią wystawę zatytułowaną "Po/za rzeczywistością", na której swoje fotografie prezentują: georgia Krawiec, Aleksandra Polak, Filip Przewoźny oraz Piotr Wenclewski.


Galeria Lipińskiego, powstała z inicjatywy szwedzkiej firmy deweloperskiej Reinhold, mieści się w samym centrum Warszawy w kamienicy u zbiegu Alei Jerozolimskich i Emilii Plater. Budynek z historią sięgającą XIX wieku przez wiele lat należał do Józefa Lipińskiego.

georgia Krawiec (ur. 1972) spędziła połowę swego życia u naszych zachodnich sąsiadów. Jest m.in. absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen / Niemcy, gdzie studiowała w klasie Prof. Jürgena Königsa. Od roku 2000 pracuje jako niezależny artysta fotograf. Obok fotomontażu i różnych technik artystycznych analogowej manipulacji obrazu zajmuje się fotografią otworkową oraz technikami szlachetnymi. Od 2002 r. naucza Fotografii Eksperymentalnej i Technik Szlachetnych w Studium ZPAF oraz w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i w Niemczech.
 
Projekt "Niemcy w Polsce" zawiera fotografie Niemców, którzy w czasie wykonania ujęć przebywali w bardzo zróżnicowanym kontekście w Polsce. W czasie od czerwca 2003 do października 2004 zostały sfotografowane 64 osoby, których 50 portretów weszło w skład serii. Ze względu na użyte do tego projektu aparaty otworkowe modele musieli wytrwać w bezruchu do 10 minut.

Piotr Wenclewski jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii. Pracę dyplomową wykonał w 2006 roku w ramach Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem mgr Izabeli Jaroszewskiej.
 
O projekcie "Księgi piasku": Aby opisać historię ziarna piasku na wydmie trzeba by sięgnąć do początków Wszechświata. Skomplikowane teorie naukowe próbują od lat dać nam odpowiedź na pytanie jak doszło do tego, że powstała taka czy inna forma materii. Ale można go także nie opisywać, można po prostu zachwycać się jedynie tym, że ono tam JEST.
 
Kamera otworkowa jest tym narzędziem, które pozwala na znalezienie się w chwili gdzie przeszłości już nie ma a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Czas oczekiwania podczas naświetlania jest często momentem kiedy w pełni odczuwamy jedność z otaczającą nas przestrzenią i radość z obecności właśnie w tym miejscu, które fotografujemy. Najważniejszym elementem jest więc sam proces powstawania zdjęć. Efekt końcowy uzyskany właśnie tak prostym urządzeniem zawsze nas zaskakuje i pozostawia wrażenie niedoskonałości.

Filip Przewoźny ur. 1985 r. we Włocławku, w 2006 roku zrobił dyplom EAF u mgr Izabeli Jaroszewskiej. Wystawy: 2006 – Izabela Jaroszewska i uczniowie (Galeria Luksfera, prywatna kamienica na Starej Ochocie), 2007 – uczestnik Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, Miesiąc Fotografii w Krakowie (solowa wystawa w Klubo-galerii Oko). Od 2007 roku związany z Galeria Latającą.
 
Cykl fotografii zatytułowany "Stany świadomości" powstał podczas długiej zimy 2005 roku. Są to fotografie przedstawiające pejzaż emocjonalny, powstałe w trakcie nocnych spacerów po Warszawie.

Aleksandra Polak ur. w 1982 roku w Radomiu we wspaniałej i kochającej rodzinie od najmłodszych lat próbowała stworzyć swój świat w dwuwymiarze. Obecnie zajmuje się fotografią. Jej projekt zatytułowany jest "Czyściec".

Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Galeria Lipińskiego
Ulica: Aleje Jerozolimskie 63
Wernisaż: 26.07.2007, godz. 19:00
Termin: 26.07.2007 – 06.09.2007
Godziny otwarcia: 11:00–19:00 (wtorek–niedziela)
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.495s.