Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś wernisaż w Lublinie!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś wernisaż w Lublinie!
Dodał: Błażej Organisty 17.09.2015
– W trakcie fotografowania próbowałem być z każdym w kontakcie tak jak potrafiłem i jak gotowi byli to zaakceptować moi modele. Osoby niepełnosprawne intelektualnie noszą więc w sobie niezmąconą jakość dziecka. Czym jest ta jakość? - pyta Maciej Cieślak, autor wystawy "Kontakt", która rozpocznie się wernisażem 17 września w Lublinie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Na wystawie "Kontakt" zaprezentowany zostanie cykl fotograficznych portretów obrazujących osoby z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Pucku. Wystawa zdjęć Macieja Cieślaka – fotografa, doktora fizyki, finansisty, absolwenta Studium Fotografii ZPAF w Warszawie – będzie miała miejsce w Galerii Gardzienice, należącej do Ośrodka Praktyk Teatralnych, w Lublinie. Ekspozycja rozpocznie się 17 września (wernisaż o godzini 18.00) i potwa do 15 października 2015 roku. Patronat nad wydarzeniem objął portal Fotografuj.pl.

Plakat wystawy Kontakt


Projekt „Kontakt” został wykonany w Ośrodku Adaptacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Pucku. Wzięły w nim udział osoby w wieku między 25 a 50 rokiem życia o niepełnosprawności głębokiej i znacznej. Projekt polegał na wykonaniu jednego portretu każdej osobie, która tego chciała.

Kontakt, fot. Maciej Cieślak


Osoby niepełnosprawne intelektualnie noszą więc w sobie niezmąconą jakość dziecka. Sądzę, że przejawia się przede wszystkim w naturalnej umiejętności utrzymywania kontaktu ze sobąopowiada autor. –Dziecko wie, czego chce, i wyraża to. Gdy czuje podniecenie, tęsknotę, potrzebę, smutek czy radość, natychmiast to manifestuje. Jest naturalne w ujawnianiu uczuć. Ale też bezbronne. Nie pozuje, odsłania się. Ludzie, doroślejąc, przyjmują różne pozy i wyuczone wzorce zachowań. Tracą pierwotną zdolność kontaktu z samym sobą. I z innymi. Natomiast osoby niepełnosprawne intelektualnie mają do niej dostęp na co dzień. Warto zauważyć, że wielu z nas odzyskuje pełen kontakt ze sobą na starość, i stąd chyba biorą się tak mocne portrety osób dojrzałych, tworzące kanon współczesnej fotografii.

Kontakt, fot. Maciej Cieślak
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.61s.