Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Pentax K-x – amatorska lustrzanka z zaawansowanymi funkcjami


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pentax K-x – amatorska lustrzanka z zaawansowanymi funkcjami
Dodał: Marcin Kwiecień 17.09.2009
Firma Hoya zaprezentowała nową lustrzankę oznaczoną jako Pentax K-x, przeznaczoną dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią cyfrową. Aparat został wyposażony m.in. w 12-megapikselową stabilizowaną matrycę, 11-polowy autofokus, podgląd Live View i tryb zdjęć seryjnych działający z szybkością 4,7 klatki na sekundę.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Pentax K-x to lustrzanka amatorska, ale wyposażona w wiele zaawansowanych funkcji. Nietypowa jest także kolorystyka, bowiem aparat będzie dostępny nie tylko w kolorzez czarnym, także w wersjach białej, niebieskiej i czerwonej.


Wysoka jakość zdjęć
12,4 efektywnych megapikseli
 
Aparat K-x zaopatrzono w nowo zaprojektowaną matrycę CMOS, umożliwiającą szybki odczyt danych oraz komfortową pracę przy wysokich wartościach ISO. 12,4 efektywnych megapikseli pozwala na wierne i dokładne odtworzenie szczegółów zdjęcia wraz z zachowaną głębią kolorów. K-x umożliwia komfortową pracę w zakresie czułości ISO 200–6400 z możliwością rozszerzenia do ISO 100–12800.
 
Procesor obrazowy PRIME II
 
K-x to równie nowy procesor obrazowy PRIME II (PENTAX Real Image Engine). Zaprojektowany został przez firmę Fujitsu Microelectronics Limited i oferuje bardzo szybkie przetwarzanie sygnału z matrycy, wierne oddanie kolorów, szeroką rozpiętość tonalną zdjęć oraz szybką transmisję danych podczas kręcenia filmów HD.

Lekki, kompaktowy korpus
Pomimo dużej matrycy o wymiarach 23,6 x 15,8 mm, K-x pozostaje jedną z najmniejszych lustrzanek cyfrowych w swojej klasie. Małe praktyczne rozmiary nie wykluczyły umieszczenia w korpusie (stalowa klatka) stabilizacji kompatybilnej ze wszystkimi obiektywami Pentax, miejsca na cztery akumulatorki AA oraz ergonomicznego rozmieszczenia przycisków funkcyjnych.

Podgląd na żywo z detekcją twarzy (do 16 osób)
K-x oferuje funkcję podglądu na żywo umożliwiającą kadrowanie zdjęć analogicznie jak w aparacie kompaktowym, czyli za pomocą wyświetlacza LCD. Do wyboru są trzy różne tryby ustawiania ostrości:


  • detekcja kontrastu – ustawiający ostrość na podstawie kontrastu obiektu,
  • detekcja twarzy – wykrywający do 16 osób jednocześnie i na nich skupiający ostrość,
  • detekcja faz – ostrość ustawiana jest za pomocą czujnika aparatu (przycisk AF).


Filmy HD 1280 x 720 pikseli, 24 klatki/s
Rejestrowanie klipów wideo może odbywać się w panoramicznym formacie HD 16:9 (1280 x 720 pikseli, 24 klatki/s). Nowy K-x, łącząc funkcjonalność lustrzanki cyfrowej (wymienna optyka, regulacja głębi ostrości) z rejestracją filmów wideo, staje się doskonałym narzędziem to rozwijania twórczych zainteresowań.


Stabilizacja matrycy dla ostrych i nieporuszonych zdjęć
Nowy Pentax K-x zaopatrzony został w zintegrowany z korpusem system stabilizacji matrycy, który umożliwia wykonanie nieporuszonego zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych czy za pośrednictwem teleobiektywu. System współpracuje z prawie wszystkimi obiektywami wyprodukowanymi przez firmę Pentax. (mocowania PENTAX K, KA, KAF, KAF2 oraz KAF3 oraz z adapterami obiektywy gwintowe i systemu 645- oraz 67).

Szybkie zdjęcia seryjne
Szybkość rejestracji zdjęć seryjnych w nowej lustrzance K-x wynosi 4,7 klatki na sekundę. W serii wykonać można 17 zdjęć JPEG oraz 5 zdjęć w formacie RAW. Migawka zaprojektowana została na 100 000 wyzwoleń, a jej maksymalna prędkość wynosi 1/6000 s.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.185s.