Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Panasonic Lumix FZ7 – aparat na medal


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic Lumix FZ7 – aparat na medal
Dodał: Przemysław Imieliński 17.11.2006
Międzynarodowe Stowarzyszenie Digital Imaging Websites Association (DIWA), skupiające wydawnictwa internetowe branży fotografii cyfrowej, uhonorowało aparat Panasonic Lumix FZ7 nagrodą DIWA Gold. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono wszechstronność, bogatą funkcjonalność oraz korzystną relację jakości do ceny tego modelu.


Panasonic Lumix DMC-FZ7 jest doskonałem przykładem na to, że kompaktowe aparaty typu superzoom mogą konkurować z cyfrowymi lustrzankami. Na rynku nie można znaleźć aparatu D-SLR, który byłby standardowo wyposażony w obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym. W przypadku FZ7 jest to ponadto optyka o dużej jasności, zaprojektowana przez legendarnego producenta „szkieł” – firmę Leica, wyposażona w optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S. Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć makro z minimalnej odległości 5 cm przy szerokim kącie zooma i 1 m przy długiej ogniskowej. Kompakt Panasonika posiada 2.5-calowy ciekłokrystaliczny ekran High-angle, który zapewnia dobrą widoczność wyświetlanego obrazu, obserwowanego pod dużym kątem.
 


Lumix DMC-FZ7 oferuje także wiele innych przyjaznych użytkownikowi funkcji. Efektywnie działający procesor obrazu Venus Engine II zapewnia szybką pracę aparatu, co jest niezwykle ważne, gdy liczy się każda sekunda. Aparat jest wyposażony także w funkcję szybkiego ustawiania ostrości (High-Speed auto focus) i zapewnia dużą wydajność w trybie zdjęć seryjnych – nawet do 3 klatek na sekundę. Dodatkowo pozwala także rejestrować klipy wideo.
 
W dobie rosnących wymagań związanych z rozdzielczością obrazu, 6-pikselowy aparat wydaje się nieco przestarzały. Jednakże należy zaznaczyć, że ilość pikseli jest miarą wielkości uchwyconego obrazu, nie zaś jego jakości. Panasonic Lumix DMC-FZ7 jest na to dowodem. Doskonałej jakości optyka oraz tryb wysokiej czułości pozwalają na uzyskanie wyrazistych, ostrych i oddających naturalne barwy zdjęć, które można od razu drukować. W przypadku słabych warunków oświetleniowych, tryb wysokiej czułości 1600 ISO, pozwala na znaczne skrócenie czasu naświetlania i ułatwia zarejestrowanie nieporuszonych zdjęć. W aparacie Lumix DMC-FZ7, podobnie, jak w cyfrowych lustrzankach, istnieje możliwość ręcznego sterowania ostrością, manualnego nastawiania czasu ekspozycji oraz korekcji balansu bieli.
 
Eksperci z DIWA podsumowali, że Panasonic Lumix DMC-FZ7 jest jednym z najbardziej wszechstronnych aparatów, a cena lustrzanki cyfrowej o zbliżonych paramentrach byłaby znacznie wyższa. Autorzy werdyktu podkreślają też, że model ten spełnia oczekiwania użytkowników o bardzo zróżnicowanych potrzebach i ambicjach.

Strona producenta: www.panasonic.pl
Strona Stowarzyszenia DIWA: www.diwa-awards.com
Cena: ok. 1200 zł
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.225s.