Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  OrbitVu – system fotograficzny do tworzenia wizualizacji obiektów 3D


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

OrbitVu – system fotograficzny do tworzenia wizualizacji obiektów 3D
Dodał: Sebastian Kuniszewski 12.02.2010
Firma Ventis wprowadziła do sprzedaży nowy system fotograficzny OrbitVu, który umożliwia zautomatyzowanie procesu fotografowania, edytowania oraz prezentowania wizualizacji obiektów 3D.


OrbitVu to nowy system fotograficzny do tworzenia profesjonalnej wizualizacji obiektów 3D zaprezentowany przez firmę Ventis. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom umożliwia on zautomatyzowanie procesu fotografowania, edytowania oraz prezentowania produktów online w imponującej jakości.


W skład systemu wchodzi: głowica indeksująca odpowiedzialna za obracanie fotografowanego obiektu, program komputerowy synchronizujący pracę głowicy z aparatem, oraz przeglądarka Flash, która dzięki opcji obracania i przybliżania pozwala interaktywnie zapoznać się z produktem.

System OrbitVu – głowica indeksująca

Ogromnym atutem OrbitVu jest jego prostota oraz intuicyjna obsługa, która objawia się tym, iż cały proces tworzenia prezentacji obiektów 3D został skoncentrowany w jednej aplikacji – OrbitVu Editor. Za jej pomocą, użytkownik nie tylko steruje głowicą oraz aparatem, może także edytować grupowo całą sekwencję wcześniej wykonanych zdjęć, oraz wygenerować prezentację w jednym z kilku formatów - w tym Adobe Flash. Przez co nie trzeba już korzystać z dodatkowych programów. Dzięki temu udało się zapewnić maksymalną produktywność, ograniczyć czas oraz koszty wykonywania zdjęć produktów 3D. Aplikacja kompatybilna jest z aparatami marki Canon oraz Nikon.

OrbitVu Editor

Niezwykle ważnym elementem systemu jest przeglądarka OrbitVu Viewer. Umożliwia ona użytkownikom nie tylko zobaczenie produktu z każdej strony, ale przede wszystkim daje możliwość dokładnego zapoznania się z wybranym jego fragmentem, poprzez funkcję bezstratnego przybliżania. Ponadto dzięki zastosowanej technologii, przeglądarka ładuje z serwera tylko widoczne fragmenty fotografii, co znacznie skraca czas ładowania prezentacji oraz zmniejsza wymagania szybkości łącza internetowego. Dodatkową zaletą OrbitVu Viewer jest jej prosta implementacja z witryną www, oraz brak potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania po stronie serwera.

Cena systemu OrbitVu (głowica indeksująca, dwa stoliki 50 oraz 80 cm, oraz program sterujący): ok. 3500 zł netto
Więcej informacji: www.orbitvu.pl

Zobacz także:
NETGEAR STORA – zdalna archiwizacja tysięcy zdjęć
Pixel LV-W1 – radiowy system sterowania aparatem z funkcją Live View
Osłona przeciwdeszczowa Think Tank Photo Hydrophobia 70-200
Lampa pierścieniowa makro Delta DRF-14 dla Sony
Nowe torby fotograficzne Hama Rexton
PIXEL TR-331 - radiowy wyzwalacz lamp z obsługą TTL Nikona
Bowens wprowadza nową generację lamp Gemini
Lastolite wprowadza bezprzewodowy wyzwalacz lamp błyskowych
Fomei Panther Pro 600 - przenośny zasilacz lamp błyskowych
Lowepro Photo Runner 100 – kompaktowa torba dla aktywnych fotografów
Quantuum Fomex HD – nowa seria profesjonalnych lamp studyjnych

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 6.03s.