Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus TOUGH TG-4 – doskonałe zdjęcia w ciemności i w głębinach


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus TOUGH TG-4 – doskonałe zdjęcia w ciemności i w głębinach
Dodał: Przemysław Imieliński 13.04.2015
Nowy flagowy STYLUS TOUGH wyposażony jest w jasny, szerokokątny obiektyw, inteligentne funkcje ułatwiające wykonywanie zdjęć makro.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nie tylko fani sportów ekstremalnych doceniają wytrzymałe aparaty – nowy flagowy aparat serii Olympus TOUGH przypadnie do gustu każdemu, kto spędza dużo czasu na świeżym powietrzu i chce w każdych warunkach, bez martwienia się o sprzęt i światło, zachować swoje wspomnienia na zdjęciach o idealnej jakości. TG-4 jest wydajnym, doskonale wyposażonym aparatem, z imponującym, superjasnym, 4-krotnym optycznym zoomem (25–100 mm) i maksymalnym otworem względnym 1:2.0. Pozwala to wykonywać zachwycające, pełne barw zdjęcia, nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Perfekcyjnie sprawdza się w sytuacjach, gdzie niskie wartości ISO i krótkie czasy otwarcia migawki mają istotne znaczenie, jak na przykład 15 metrów pod wodą, gdzie TG-4 radzi sobie bez specjalnej obudowy i dodatkowej lampy.

Olympus TOUGH TG-4 – widok z przodu


Płetwonurkowie docenią też nowe funkcje: Podwodny HDR, wbudowany manometr, wygodne w obsłudze (nawet w rękawiczkach) programowalne pokrętło trybów i cztery różne tryby makro. Z innych nowości znajdziemy tu także: funkcję Live Composite, obsługę formatu RAW oraz Autofokus Obszaru, który pozwala na kontrolę ostrości w określonym fragmencie sceny. Wciąż rozszerzająca się rodzina akcesoriów TOUGH pozwala na eksplorację nowych obszarów – niezależnie od tego, czy chodzi o fotografię, podróże, czy sport. TOUGH TG-4 dostępny będzie od maja 2015 r., w kolorach czarnym i czerwonym, z możliwością przedłużenia gwarancji o dodatkowych 6 miesięcy dzięki rejestracji w serwisie MójOlympus.

Pięć doskonałych cech
Nowy TOUGH TG-4 ma pięć mocnych zalet: superjasny obiektyw z maksymalnym otworem względnym 1:2.0, system Variable Macro z czterema różnymi trybami, szeroki wybór akcesoriów, udogodnienia (GPS, WIFI, geotracking) oraz, co oczywiste, niezwykłą wytrzymałość. TG-4 jest odporny na upadki z wysokości 2,1 metra, odporny na zgniatanie ciężarem 100 kg, mrozoodorny do -10°C, odporny na kurz i wodoodporny do głębokości 15 m bez dodatkowej obudowy podwodnej. Przetestowana i sprawdzona odporność sprawia, że TG-4 jest doskonałym towarzyszem dla każdego, kto spędza czas na outdoorowych wyprawach.

Olympus TOUGH TG-4 – widok z tyłu


Jak powiedział alpinista, podróżnik i fotograf Ed Farelly: "Od szczytów po głębiny, w upale i na mrozie, ten aparat towarzyszył mi podróżach po świecie i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł". Farelly mówił o poprzednim flagowym modelu TOUGH, ale bez wątpienia dotyczy to także nowegoTG-4.

Maksimum makro
Spektakularne ujęcia natury są bez wątpienia najbardziej pociągającym tematem w czasie wypraw i wycieczek, dlatego TG-4 wyposażony został w zaawansowany system Variable Macro, który pokrywa zasięgiem 29 cm: zaczynając od 30 cm, a kończąc zaledwie 1 cm przed obiektywem. Posiada on cztery tryby: Mikroskop, Kontrola Mikroskopowa, Bracketing Ostrości i Fokus Stacking. Nowością w trybie Mikroskopowym jest synchronizacja lampy błyskowej z dłuższymi czasami migawki, co poprawia kontrast i zapobiega prześwietleniom, kiedy fotografowany obiekt jest blisko obiektywu. W znaczącym stopniu poprawia to jakość zdjęć robionych z dużym powiększeniem – TG-4 potrafi powiększać obraz aż do 6,9x lub do 13,8x w Super Rozdzielczości. Bracketing Ostrości robi kilka ostrych zdjęć tej samej sceny, ustawiają ostrość na różne obiekty, pozwalając później wybrać najlepsze ujęcie. Fokus Stacking składa kilka różnych zdjęć w jeden obraz, na którym cały fotografowany obiekt znajduje się w obszarze ostrości. Użytkownicy TG-4 mogą korzystać z funkcji Fokus Stacking bez dodatkowego oprogramowania, bezpośrednio w aparacie, co w tym segmencie aparatów jest unikatowe.

Minimum szumu
Użytkownikom, którzy chcą edytować zdjęcia na komputerze, TG-4 oferuje wsparcie formatu RAW. Z pewnością docenią oni także wierne odwzorowanie intensywnych kolorów i niski poziom szumu na zdjęciach robionych w słabych warunkach oświetleniowych, z niskimi wartościami ISO i krótkim czasem otwarcia migawki. Jest to osiągalne dzięki obiektywowi 1:2.0, 24–100 mm, który zachowuje swoją jasność także przy szerszych kątach. Rezultaty mogą być spektakularne i to nie tylko pod wodą! TG-4 zapewnia doskonałe efekty na zdjęciach robionych w różnorodnych, trudnych oświetleniowo warunkach. Na przykład funkcja Live Composite pozwala uchwyć ruch gwiazd na niebie, zachowując jednocześnie widoczne na ziemi źródła światła np. jasno oświetlony namiot na kampingu.

Wiernie oddana natura
Kolejne dwie nowości dla entuzjastów natury to Podwodny HDR oraz funkcja Autofokus Obszaru. Podwodny HDR podkreśla obszary z mocnym światłem i cieniami, dodając więcej spektakularności zdjęciom podwodnym, na których fauna i flora może wyjść zbyt niebieska i przygaszona. Autofokus Obszaru pozwala, dzięki przyciskom na tyle aparatu, ustawić ostrość na określonym obszarze lub obiektach. Jest to idealna funkcja do wykorzystania w jednym z trybów makro.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.216s.