Twórcami projektu
Napo Images są Adam Lach, Wojciech Grzędziński, Maciej Jeziorek, Piotr Małecki, Filip Ćwik oraz Ewa Meissner. Fotografowie ci obrali sobie bardzo ambitny cel – jak sami piszę, sięganie w swojej twórczości po aktualne tematy i rzetelne dokumentowanie otaczającej ich rzeczywistości. Chcą to osiągnąć zarówno poprzez prezentacje fotoreportaży (podejmujące często bardzo trudną tematykę), jak i tzw. fotokasty, czyli multimedialne pokazy łączące w sobie zdjęcia, wideo oraz podkład dźwiękowy.
|
Napo Images – strona otwierająca serwis. |
Należy przyznać, że opublikowane w momencie startu serwisu materiały stanowią potwierdzenie zapowiedzi – zarówno zdjęcia jak i fotokasy są znakomite zarówno pod względem treści, jak i formy. Nie grzeszą przy tym też monotonią, gdyż poruszane są w nich bardzo różnorodne tematy: począwszy od "Dzieci z Trójkąta Bermudzkiego" Adama Lacha prezentujące życie w jednej z najbardziej niegdyś niebezpiecznych dzielnic Wrocławia, poprzez sprawozdanie Macieja Jeziorka z Mc Leod Ganj-Dharamsala w Indiach (siedziby rządu tybetańskiego na wygnaniu) aż po "Ostatni Pobór" Piotra Małeckiego, czyli fotograficzną opowieść o życiu młodego człowieka wcielonego do zasadniczej służby wojskowej od momentu poboru, do przysięgi. Ogólnie w chwili obecnej na stronie Napo Images znajduje się 7 fotoreportarzy oraz 3 fotokasty. W dziale "Projekty" można też się zapoznać z planami dotyczącymi najnowszych wspólnych inicjatyw Kolektywu.
Sama strona odznacza się skromnym wyglądem, którego najważniejszym zadaniem jest nie przeszkadzanie w odbiorze znakomitych zdjęć. Jest ona jednak również funkcjonalna i każdy użytkownik bez problemu łatwo zorientuje się w jej układzie. Zdjęcia można oglądać pojedynczo, w postaci pokazów slajdów oraz jako miniatury. Bez wątpienia autorzy podeszli do swojego projektu w pełni profesjonalnie.
|
Napo Images – lista dostępnych fotoreportaży. |
Nieczęsto mamy okazję obejrzeć w Internecie za darmo dobre zdjęcia polskich fotoreporterów. Jeszcze rzadziej fotografie te stanowią zwartą, zamkniętą i dobrze zaprojektowaną całość. W przypadku Napo Images tak właśnie jest. Nam pozostaje się tylko cieszyć z tak udanego startu nowego projektu i obserwować jego rozwój.
Strona WWW: www.napoimages.com
Zobacz także:Nowy numer magazynu "5klatek"Mimo kryzysu aparaty sprzedają się dobrzeWarsztaty fotograficzne we WrocławiuMiliony zdjęć z archiwum magazynu LIFE w GoogleTrwa konkurs Nikon Photo Contest InternationalOlympus BioScapes – najlepsze fotografie mikroświataPromocja Pentax Cashback na aparaty i obiektywyWyniki III Festiwalu Diaporam Cyfrowych' 2008