Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagrody EISA w dziedzinie foto-wideo


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagrody EISA w dziedzinie foto-wideo
Dodał: Maciej Janik 20.08.2014
EISA (European Imaging and Sound Association), czyli Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych przyznało nagrody w dziedzinach fotograficznych i wideo.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Europejska profesjonalna lustrzanka 2014-2015
Nikon D4S

W uzasadnieniu nagrody dla Nikon D4S przedstawiciele EISA napisali:Nikon D4S, wprowadzony na rynek po dwóch latach od ukazania się modelu Nikon D4, wygląda być może niemal tak samo jak jego poprzednik, ale jego obudowa kryje szereg udoskonaleń. Nowy procesor EXPEED 4 umożliwił zastosowanie fenomenalnego zakresu czułości, sięgającego wartości ISO 409600. Zdjęcia seryjne ze śledzeniem ostrości można teraz wykonywać z wyjątkowo dużą szybkością 11 klatek na sekundę. Także ulepszony 51-polowy autofokus i funkcja nagrywania filmów D-Movie sprawiają, że model Nikon D4S ma znacznie większe możliwości od swojego poprzednika. Drobiazgowe testy przeprowadzone przez zespół ekspertów stowarzyszenia EISA dowiodły, że Nikon D4S w pełni zasłużył na tytuł Professional D-SLR Camera of the Year.

Europejska konsumencka lustrzanka 2014-2015
Canon EOS 1200D

W uzasadnieniu nagrody dla Canon EOS 1200D przedstawiciele EISA napisali: Ta lekka, kompaktowa i łatwa w obsłudze lustrzanka cyfrowa dla początkujących jest przeznaczona zarówno dla użytkowników rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, jak i dla doświadczonych fotografów, którzy dysponują niższym budżetem. 18 MP matryca APS-C CMOS we współpracy z procesorem DIGIC 4 zapewnia wysokiej jakości zdjęcia o dobrej dynamice oraz niskim poziomie szumów przy wartościach ISO 1600 i wyższych. Dedykowana aplikacja na smartfony - EOS Companion - pomoże użytkownikom w jak najlepszy sposób wykorzystać funkcje aparatu, a dodatkowe cechy, takie jak wyświetlacz LCD (460 tys. punktów), 63-strefowy dwuwarstwowy czujnik pomiaru światła, wbudowany system korekcji optycznej czy szereg filtrów kreatywnych sprawiają, że EOS 1200D jest sprzętem, które daje wyjątkową jakość w swojej kategorii cenowej.

Europejski profesjonalny systemowy aparat kompaktowy 2014–2015
Sony Alpha 7R

W uzasadnieniu nagrody dla Sony α7R przedstawiciele EISA napisali:
Dzięki umiejętnemu upakowaniu 35 mm pełnoklatkowego przetwornika do tak małego bezlusterkowca, Sony stworzyło pierwszy na świecie systemowy aparat kompaktowy z pełnoklatkową matrycą w niezwykłej cenie. Dzięki 36 mln pikseli bez antyaliasingowego filtra, Alpha 7R ma bardzo wysoką rozdzielczość, obecnie najwyższą wśród kompaktowych aparatów systemowych, a procesor BIONZ X Sony umożliwia uzyskanie wysokiej czułość do ISO 25 600, przy stosunkowo niskim poziomie szumu. System AF, oparty na detekcji kontrastu, jest szybki i skuteczny, a super wizjer elektroniczny oraz 3-calowy uchylny ekran jasno i wyraźnie wyświetlają kadrowany obraz. Zdalne nagrywanie i bezprzewodowa transmisja obrazu są również dostępne dzięki wbudowanym modułom Wi-Fi i NFC.

Europejski aparat kompaktowy 2014–2015
Sony DSC-RX100 III

W uzasadnieniu nagrody dla Sony DSC-RX100 III przedstawiciele EISA napisali:
Cyber-shotem DSC-RX100 III firma Sony poprawiła aparat, który i tak był już jednym z najlepszych kompaktowych aparatów na rynku. Przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości 20-to milionowego, 1-calowego przetwornika CMOS swojego poprzednika, w RX100 III udało się wbudować niezwykły, wysokiej jakości (1,44 milionów punktów), wyskakujący na żądanie wizjer elektroniczny, zachowując tę samą kieszonkową wielkość korpusu. Jasny (f/1,8-2,8) obiektyw aparatu Zeiss Vario-Sonnar T* ma zakres ogniskowych, który odpowiada obiektywom 24-70 mm dla małego obrazka, który razem z procesorem obrazowym BIONZ X gwarantuje uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i niskim poziomie zaszumienia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. RX 100 III ma również: uchylany, do 180 stopni, 3 calowy ekran WhiteMagic LCD o rozdzielczości 1,23 mln punktów; wbudowany filtr ND (3 EV); możliwość rejestracji filmów full HD oraz moduł Wi-Fi/NFC umożliwiający zarówno bezprzewodowe dzielenie się zdjęciami jak i sterowanie aparatem z poziomu tabletu lub smartfona.

Europejska Kamera 2014–2015
Sony FDR-AX100

W uzasadnieniu nagrody dla Sony FDR-AX100 przedstawiciele EISA napisali:
Kamera Sony ma rozbudowany zestaw funkcji i umożliwia posiadaczom telewizorów 4K Ultra HD nagrywanie własnych materiałów 4K. Mimo zwartej, lekkiej konstrukcji odznacza się wysoką jakością użytych podzespołów i stanowi nowoczesne narzędzie twórcze w warsztacie filmowca. Obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T*, współpracujący z przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R typu 1", zapewnia 12-krotny zoom optyczny. Pełniejsza kontrola nad obrazem to zasługa kilku trybów nagrywania, trzech ustawień filtra ND i łatwych w użyciu funkcji, których normalnie należałoby raczej szukać w sprzęcie profesjonalnym. Profesjonalny procesor obrazu BIONZ X umożliwia zapis filmów 4K przy 25 kl./s, filmów Full HD w formacie XAVC S przy 50 kl./s oraz materiału przeznaczonego do odtworzenia w zwolnionym tempie, którego rejestracja odbywa się przy 100 kl./s. Maksymalną przyjemność z użytkowania kamery FDR‐AX100E zapewniają takie elementy wyposażenia, jak wizjer OLED, łączność Wi-Fi/NFC, stabilizator obrazu SteadyShot czy tryby tematyczne. Niedosyt materiałów 4K? To już przeszłość…

Europejska Kamera lifestylowa 2014–2015
Canon LEGRIA mini X

W uzasadnieniu nagrody dla Canon LEGRIA mini X przedstawiciele EISA napisali:
Druga generacja tej niewielkiej kamery to kolejny etap rozwoju innowacyjnej koncepcji firmy Canon. LEGRIA mini X to urządzenie wszechstronne, które dzięki obrotowemu ekranowi dotykowemu doskonale nadaje się do kręcenia filmów typu „selfie”. Dzięki regulowanej podstawce kamerę można zamontować na dowolnej powierzchni, a ultra-szerokokątny obiektyw z kątem widzenia 170 stopni pozwala uchwycić każdą akcję. Nagrywanie filmów jakości Full HD (25p lub 50i) jest możliwe dzięki zastosowaniu jasnego obiektywu ze światłem f/2,8 oraz 1/2,3 calowej (12,8 MP) matrycy CMOS. Wideo tworzone jest w obu kodekach MP4 i AVCHID wraz z niekompresowanym dźwiękiem LPCM z wbudowanego mikrofonu. Bogaty zestaw opcji łączności uzupełnia 3,5 mm gniazdo na mikrofony zewnętrzne, gniazdo słuchawek, a dodatkowe wejścia mini HDMI, mini USB czy łączność Wi-Fi ułatwiają szybki tranfser plików. Dodatkowo, dzięki bezprzewodowej transmisji danych, LEGRIA mini X może być sterowana zdalnie, za pomocą urządzeń mobilnych. Wyjątkowa elastyczność oferowana przez kamerę sprawia, że jest to doskonały towarzysz codziennych przygód.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.268s.