Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Miro 3 - 2200 zdjęć na sekundę


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Miro 3 - 2200 zdjęć na sekundę
Dodał: Marcin Pawlak 27.04.2007
Firma Vision Research zaprezentowała kilka dni temu cyfrowy aparat fotograficzny zdolny rejestrować aż 2200 zdjęć na sekundę.




Aparat Miro 3 należy do serii Phantom, przeznaczonej do zastosowań naukowych i przemysłowych, jak choćby rejestracja przebiegu zderzeniowych testów bezpieczeństwa samochodów. Ponieważ sprzęt pomiarowy w takich zastosowaniach często umieszczany jest w centrum wydarzeń, zamknięty w pancernej obudowie aparat Miro 3 skonstruowany został tak, by mógł wytrzymać przeciążenia sięgające 100 g.
 
Jak na dzisiejsze standardy, rozdzielczość oferowana przez ten aparat wydawać się może śmiesznie niska – zaledwie 512x512 pikseli. Jednak liczba zdjęć, jaki może on wykonać w ciągu sekundy budzi szacunek: jest to 2200 kl./s w pełnej rozdzielczości, a przy rozdzielczości 32x32 piksele wzrasta do kosmicznej wartości 85 000 kl./s. Również czułość zastosowanego monochromatycznego przetwornika jest imponująca – wynosi ona 4800 ISO. Podczas rejestracji zdjęć do wyboru mamy trzy zakresy rozpiętości tonalnej: 8-, 10- i 12-bitowy.
 
Z aparatem tym wykorzystywać można dowolne obiektywy wyposażone w bagnet zgodny z przemysłowym standardem C. Ze względu na przeznaczenie aparat wyposażony został w szereg złączy, pozwalających na zdalne wyzwalanie migawki, synchronizowanie pracy wielu aparatów, znakowanie zdjęć kodem czasu, transmisję danych i zasilanie.

Strona producenta: www.visionresearch.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.494s.