Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Leśne zdarzenia – wernisaż


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Leśne zdarzenia – wernisaż
Dodał: Błażej Organisty 04.10.2016
"Długi czas naświetlania, wielokrotne ekspozycje, odbicia, ujawniają informacje, które w naszej pędzącej donikąd rzeczywistości przepadają." - Tak o nowej wystawie Galerii ZPAF pisze kuratorka, Anna Wolska.


W środę w Galerii ZPAF rozpoczyna się wystawa Tomasza Budzyńskiego pt: „Leśne zdarzenia (lub sen ostatni)”. Kurator Anna Wolska twierdzi, że nowa ekspozycja skłania ją, jak zwykle, do wewnętrznych rozważań dotyczących magiczności procesu rejestracji obrazu.

"Otóż na pozór zdjęcie będące dwuwymiarowym zapisem miejsca, czy zdarzeń jest tak na prawdę, w mojej ocenie, odrębnym, fizycznym wymiarem - światem równoległym do naszego. Fotografia często ujawnia jak bardzo ułomnymi są możliwości naszych zmysłów i jak bardzo jesteśmy przez to ograniczeni w naszych osądach tego, co nas otacza. Długi czas naświetlania, wielokrotne ekspozycje, odbicia, ujawniają informacje, które w naszej pędzącej donikąd rzeczywistości przepadają. Prezentowane zdjęcia prezentują dla mnie ontologiczną prawdę o świecie, daleką od li tylko piktorialno-artystycznych założeń. Autor niczym Michals Duane ukazuję pewną magię istnienia świata ożywionego. Duchowość, która przy bardzo werystycznym podejściu do tematu po prostu umyka. To moje zrozumienie intencji autora, pokrywa się z tym, co on sam pisze o sobie: „fascynuje mnie odkrywanie tajemnic różnych miejsc i snucie dodatkowych interpretacji na ich temat - co jeszcze może się tu dziać? co ukrywa to miejsce? czy prawda jest tylko taka jaką widać wprost? Interesuje mnie odniesienie do rzeczywistości i iluzji jednocześnie, jako dwóch różnych światów powiązanych ze sobą, ale żyjących oddzielnie, jakby niezależnie. W tym zakresie, zwłaszcza w obszarze „światów równoległych”, bardzo dużą inspiracją jest dla mnie twórczość Brunona Schulza, a także obrazy braci Quay, którzy wiele swoich dzieł tworzyli również pod jego wpływem. W „Leśnych zdarzeniach” przedstawiam moje interpretacje na temat lasu i tego co się dzieje w jego „innych wymiarach”, miejsca magicznego w każdej chwili, w każdym momencie, niezależnie od położenia, sytuacji, pogody czy obecności innych obserwatorów. Zawsze fascynowały mnie drzewa, żywe istoty ogromnych rozmiarów, przez całe swoje życie nieruchomo przytwierdzone do jednego miejsca. Ale czy na pewno nieruchomo? Czy rzeczywiście nie dzieje się z nimi nic więcej?”

– Anna Wolska

Leśne zdarzenia (lub sen ostatni)


Tomasz Budzyński to absolwent Studium Fotografii ZPAF, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od roku 2008. Brał udział w wystawach zbiorowych słuchaczy Studium – w V i VI Dorocznej Wystawie Studium Fotografii ZPAF prezentowanych w Starej Galerii, oraz w projekcie pracowni autorskiej Basi Sokołowskiej ‘Ja i Oni’, w wystawie projektów fotograficznych do kalendarza niemiecko-polskiej współpracy gospodarczej, w wystawach autorskich ‘Poza snem’, ‘Venezia Riflessa’, ‘Venezia dove sei’, a także w wystawach zbiorowych ‘Kartki z podróży’, ‘Wenecja 2008’ i ‘Wenecja św. Marka’ organizowanych w ramach Klubu Wenecjan, ‘Dziewięć promieni światła na niebie’, ‘W HOŁDZIE HARTWIGOWI’ - wystawa z okazji 100-lecia urodzin Edwarda Hartwiga, oraz wystawach ‘Galeria Jabłkowskich – pół dekady’, ‘15 światów’ i ‘Wakacyjnie… podróżując!’, ‘Ziemia po kielecku’, ‘Miasto’, ‘Multidyscyplinarnie’, ‘Genius loci’.

Wernisaż: 5 października o godzinie 19.00
Termin wystawy: 5.10 - 5.11.2016
Miejsce: Galeria Obok ZPAF
Adres: Plac Zamkowy 8, Warszawa
Godziny otwarcia: wtorek - sobota: 14.00 - 19.00
Kurator: Anna Wolska
Więcej informacji: www.go.zpaf.pl

Zobacz także:
Weekend na OFFie
Poniedziałek w Częstochowie
Red Bull Illume 2016
Jutro wernisaż w Zamościu
Opolski Festiwal Fotografii – ostatni tydzień
Wrześniowa odsłona konkursu MyOlympus
Premiera lampy Olympus
Rycerze w Warszawie
Wystawa "Krajobraz polski..."
Nowe obiektywy Olympus, cz. 3
Jeden na Jednego – warsztaty
BZ WBK Press Foto 2016 we Wrocławiu
Jutro wernisaż w Asymetrii
LUX wernisaż w piątek
Konkurs ''Fotografia uliczna'' rozstrzygnięty!
Znamy jury Sony World Photography Awards 2017

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.322s.