Podobnie jak korpus
FinePix S3 Pro UVIR, model IS-1 ma ułatwiać robienie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, a nawet w całkowitej ciemności. Możliwość wykonywania fotografii zarówno w świetle widzialnym, jak i podczerwieni sprawia, że aparat ten zainteresuje z pewnością służby dochodzeniowe policji, gdyż jest idealnym narzędziem do wygodnego i efektywnego tworzenie dokumentacji dowodowej. Zastosowany w IS-1 filtr IR pozwala obserwować na żywo na ekranie LCD obiekty niewidoczne dla ludzkiego oka, odpowiednio ustawić ostrość i właściwie skomponować kadr. Komfort pracy w terenie, a także w warunkach laboratoryjnych zwiększa uchylny, 2-calowy ekran LCD o rozdzielczości 235 000 pikseli. Duże zbliżenia gwarantuje natomiast 10,7-krotny zoom, o zakresie ogniskowych 28–300 mm (w przeliczeniu dla filmu 35 mm). Kąt widzenia optyki aparatu można regulować ręcznie, za pomocą pierścienia znajdującego się na obudowie obiektywu. Usatysfakcjonowani będą także miłośnicy zdjęć makro, bowiem takie ujęcia z Fujfilm IS-1 da się wykonywać już z odległości niewiele większej od 1 cm.
Nowy model wyposażony jest w 9-megapikselową matrycę Fujifilm Super CCD, która oferuje czułość od 80 do 1600 ISO oraz pozwala na rejestrowanie promieniowania podczerwonego o długościach fali od 400 do 900 nanometrów. IS-1 charakteryzuje bardzo krótki czas oczekiwania na gotowość do pracy – 0,8 s od włączenia i minimalny czas opóźnienia wyzwolenia migawki – wynoszący zaledwie 0,01 sekundy. Spośród innych opcji warto wymienić jeszcze: "żywy" histogram, funkcję ostrzegania o prześwietlonych obszarach zdjęcia, stabilizację obrazu (realizowaną jednak poprzez podnoszenie czułości sensora) oraz możliwość nagrywania klipów wideo z dźwiękiem, z prędkością 30 kl./s. Aparat ma dwa gniazda kart pamięci: xD-Picture Card (od 16 do 2 GB) i CompactFlash (kompatybilne z nośnikami tyou MicroDrive).
|
Przykłady zdjęć w podczerwieni (IR) wykonanych aparatem Fujifilm IS-1 z różnymi filtrami firmy B plus W. Fot. Fujifilm. |
Fujifilm dostarczany będzie wraz z oprogramowaniem HS-V2 w wersji 3.0, które umożliwia nie tylko konwersję plików zapisywanych w formacie RAW, ale ułatwia także porównywanie ze sobą zdjęć w oparciu o dane EXIF oraz wyszukiwanie na zdjęciach śladów krwi czy innych obiektów, mogących stanowić istotne wskazówki dla osób prowadzących śledztwo czy analizujących wyniki doświadczeń medycznych bądź naukowych.
Aparat będzie dostępny w sieci sprzedaży na terenie USA już w lutym 2007 roku i ma kosztować 899 USD.
Strona producenta: www.fujifilmusa.com
Cena: 899 USD
Zobacz także:
Fuji FinePix F40fd - stylowy kompakt z funkcją rozpoznawania twarzy.
Nowe kompakty FinePix dla amatorów: A610 i A800
Fujifilm FinePix S5 Pro bez tajemnic