W czasie
dwutygodniowej wyprawy uczestnicy wezmą udział w „fieście” związanej z dniem urodzin ostatniego cesarza Azteków oraz obrzędzie Majów w Coba. Będą świadkami życia codziennego Indian Tzotzil, spotkają się z kapłanem Majów, a także z zapaśnikami wolnej amerykanki. W programie przewidziano także: zwiedzanie jaskiń, rejs w kanionie Sumidero, lot balonem nad piramidami Teotihuacan, trekking do wodospadów Busil Ha oraz nocleg w namiotach po gwatemalskiej stronie w Piedras Negras.
Na trasie ekspedycji nie zabraknie także najważniejszych atrakcji Meksyku, takich jak:
San Cristobal, wodospady Agua Azul i Misol Ha, świątynie Palenque, Uxmal, Chichen Itza wraz w wyjątkowym, niedostępnym dla turystów, tzw. Starym Chichen. Fotografia będzie towarzyszyć uczestnikom nieustannie we wszystkich tych miejscach. W program wyprawy wpisane są również dwie specjalne sesje zdjęciowe w niezwykłym otoczeniu Meksyku.
|
fot. Krystian Bielatowicz |
''To, co wyróżnia fotoekspedycję od innych wypraw, to obcowanie z profesjonalnymi fotografami, którzy otwierają oczy na wiele niezauważalnych wcześniej elementów, dzięki czemu zaczyna się tworzyć znacznie ciekawsze zdjęcia. Obawy uczestników o niedostatki techniczne, umiejętności obsługi sprzętu, stosowania odpowiednich korekt, technik komponowania stały się w czasie wyjazdu mało istotnym tłem dla tego, co działo się w naszym wnętrzu. Powoli, przyznam, że nie bez oporów, otwierało mi się „trzecie oko”, którego mrugnięcia stawały się coraz bardziej zsynchronizowane z kliknięciami nikonowskiej migawki. Niesamowite było to, jak przełamywaliśmy opory przed uczciwym, otwartym fotografowaniem ludzi z bliska, ludzi mających często dosyć pstrykających turystów.'' – mówi Janusz Sytek, uczestnik poprzedniej fotoekspedycji Akadamii Nikona do Wietnamu.
|
fot. Krystian Bielatowicz |
W Meksyku przewodnikiem po świecie fotografii będzie uznany fotograf
Krystian Bielatowicz, archeolog i specjalista od kultur latynoskich i indiańskich. Podczas wyprawy nie zabraknie także okazji do kąpieli w cenotach czy w Morzu Karaibskim w okolicach Tulum. Istnieje także możliwość przedłużenia fotoekspedycji o kilka dni wypoczynku na plażach Los Cabos, na półwyspie Kalifornijskim.
Informacje o prowadzącym
Krystian Bielatowicz – fotograf, należący od 2006 roku do Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz nowojorską organizacją Vision Project (
www.visionproject.org). Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii "Krajobraz" Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia" 2008, BZWBK Press Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura). W tym roku został dwukrotnie wyróżniony drugą nagrodą w kategorii „Życie codzienne” oraz „Ludzie” konkursu Grand Press Photo 2010 oraz I nagrodą kategorii Portrety Fotoreportaż w BZ WBK Press Photo 2010. Krystian Bielatowicz należy także do grona nIKON Fotografii. (
www.bielatowicz.com,
www.nikonyfotografii.pl )
Kilka słów o Akademii Nikona
Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne i fotoekspedycje.
Więcej informacji na:
www.akademianikona.pl