Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Edward Burtynsky w kinie letnim Galerii Camelot


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Edward Burtynsky w kinie letnim Galerii Camelot
Dodał: Magdalena Hreczycho 09.07.2010
Zapraszamy na pokaz doskonałego dokumentu w fotograficznym kinie letnim Fundacji Imago Mundi i telewizji PLANETE. W piątkowy wieczór, razem z Edwardem Burtynskim i jego obiektywem, będzie można odkrywać zmiany, jakie w krajobrazie Chińskiej Republiki Ludowej pozostawiła rewolucja przemysłowa. Seans odbędzie się na dziedzińcu Galerii Camelot, 9 lipca o godz. 21:30.


W najbliższym czasie w każdą piątkową noc Galeria Camelot zaprasza na seanse w fotograficznym kinie letnim. Tym razem zostanie zaprezentowany film Jennifer Baichwal "Krajobraz sfabrykowany". Bohaterem dokumentu jest znany kanadyjski fotograf Edward Burtynsky, który tak mówi o swojej pracy:
 
"Pewnego dnia uświadomiłem sobie, że dookoła mnie nie zostało nic naturalnego. Zmiany, jakim pod wpływem przemysłu uległa natura - oto czym się zajmuję."


Edward Burtynsky fotografuje wielkie budowle, fabryki, kopalnie, które są symbolem gospodarczej potęgi Chin oraz inżynierskiego kunsztu chińskich konstruktorów, spełnieniem odwiecznego marzenia chińskich władców o ujarzmieniu przyrody, wyrazem rozwoju ekonomicznego kraju. "Krajobraz sfabrykowany" ukazuje Burtynskiego podczas jego podróży po Chinach, gdy robi zdjęcia hal fabrycznych ciągnących się na kilka kilometrów. Jego niesamowite fotografie obrazujące przemysłowe krajobrazy znajdują się w kolekcjach 15 największych placówek muzealnych na świecie. Burtynsky jest twórcą wielkoformatowych zdjęć "sfabrykowanych krajobrazów" - kamieniołomów, wysypisk odpadów, fabryk, tam i kopalni. Fotografuje zarówno osiągnięcia cywilizacji, jak i jej ruiny, robiąc to w sposób przez wielu określany mianem "oszałamiającego" czy "pięknego".
 
Film zdobył uznanie krytyki i widzów, m.in. został nagrodzony jako najlepszy kanadyjski film dokumentalny i zaliczony do największych hitów festiwalu Planete Doc Review, a Al Gore określił go jako "niezwykły, poruszający, piękny, przenikliwy i prowokujący do myślenia". Jest to dokument nie tylko o świetnym fotografie, ale również nieczęsta okazja, by poznać nieznane oblicze Chin.

Pokaz odbywa się dzięki uprzejmości firmy Against Gravity.
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.557s.